Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Munkaállomások hova, miért, mire?

Konrád120 kérdése:

Munkaállomások hova, miért, mire?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most készülök rendszerüzemeltetőibe és van pár dolog ami még nem tiszta, pl a munkaállomások. Mit kell róluk tudni?

2019. aug. 15. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőnk a Pédia Wiki egészen szépen leírja:

"A munkaállomás egy felsőkategóriás asztali számítógép, amelyet technikai alkalmazások futtatására terveztek. Rendeltetése szerint egyszerre egy személy használja terminálként, munkahelyként, de általában alkalmas arra, hogy távolról más felhasználók is hozzáférjenek.


A munkaállomások általában nagyobb teljesítményűek, mint a személyi számítógépek, különösen grafikai alkalmazások és számítási kapacitás tekintetében.


Gyakran 3D-s mechanikai rajzok, mérnöki szimulációk vagy matematikai ábrák megjelenítésére és szerkesztésére optimalizálják őket. A konfigurációk általában nagy felbontású monitort, igényesebb egeret és billentyűzetet tartalmaznak, sok esetben támogatnak több kijelzős megjelenítést és pontos grafikus adatbevitelt, valamint előfordul, hogy szerver szintű processzor dolgozik bennük."

[link]


Lényegében:

* nagy számítás- és memóriaigényű tudományos (szimulációk), mérnöki (CAD, CAM) munkára használják vagy stúdiókba (hang-, kép-, animáció-, videoszerkesztéshez, rendereléshez)

* éppen ezért több processzort, több ECC hibajavítással ellátott memóriát (száz GB, de akár TB-os nagyságrendben - szemben egy átlagos asztali gépen levő 4-16 GB memóriájával), erős videokártyákat (amiket munkára hegyeznek inkább ki - lásd Radeon Pro, NVidia Quadro), sok háttértárat (nem csak egy-két meghajtót, hanem akár 8-at, tízet) tartalmaznak

* mivel munkára használatosak, ezért robosztusabbak, strapabíróbbak


Nézd meg pár gyártó oldalát:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2019. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első leírta. Gyakorlatilag nagy teljesítményű asztali gépek, professzionális munkára.


Én például kivitelező cégnél vagyok. Futottam már bele BIM modellbe, meg alapvetően CAD, DWG és egyéb tervekbe. Hát elég vicces kezelni őket egy 120 ezer forintos laptopon.Nekem például jól jönne egy kisebb munkaállomás, sokkal kezelhetőbbek lennének a tervek és produktívabban tudnék dolgozni.

2019. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!