Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt hallottam, hogy az SSD...

Elba kérdése:

Azt hallottam, hogy az SSD merevlemezt a gyakori lomtár ürítés károsítja ezért nekem azt javasolták, hogy havonta csak egyszer futtassam a CCleanert és takarítsam ki a PC-met . Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés
Valóban hamar tönkremegy az SSD ha pl. naponta ürítem a kukát?
2019. aug. 19. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. A PC takarítás mehet attól nem lesz élettartam rövidülés. Töredezettség-mentesítés tilos...
2019. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Először is az SSD nem merevlemez. Pont ezaz hogy nincs benne mozgó alkatrész, olyasmi mint egy pendrive.


Másodszor az SSD élettartamát az rövidíti ha sokszor írnak rá újra adatokat.


És ez is típus függő hogy mennyire jól -bírják. Van QLC TLC SLC MLC SSD-k. Úgy tudom a QLC és TLC k a legolcsóbbak és legkevésbé tartósak. De ha tévedek javítsatok ki

2019. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz, nem kell ennyire babusgatni, nem tojásból van. De a CCleanert valóban elég évente 1x használni maximum. Ott a beépített lemezkarbantartó helyette.
2019. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van. Hamarabb avul el, vagy lesz egyéb más baja, mielött a cellái elhasználódnának. Úgy használhatod, mint egy hdd-t. A defrag helyett ott van a trim, amit a win automatikusan kezel. Ennyi.
2019. aug. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!