Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A merevlemezemen 775 hibás...

A merevlemezemen 775 hibás szektor van és nagyon belassult az utóbbi néhány napban. Érdemes valahogy a javítással próbálkozni vagy újat kell vennem? Ti milyen HDD-t ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az 1 TB-os Toshiba vinyóm úgy néz ki kezd haldokolni, ami furcsa, hogy ezt feltűnően csak az elmúlt néhány napban érzékeltette: Lassú bootolás, fagyások, programok nagyon lassan töltődnek, másolás nagyon lassú vagy egyáltalán nem másol, HDD led sokszor folyamatosan ég mert 100% -on pörög mégis alig csinál valamit és ezáltal az egész gép be van lassulva.

Néztem a lemeztöredezettség-mentesítőt, látom, hogy 28%-os töredezettség van rajta (a nagyobbik partíción), pedig másfél-két hete még 0% volt. Próbáltam töredezettségmentesíteni, de kb 3 óra alatt alig haladt előre valamit, ezért inkább leállítottam és a 28%-ös töredezettségből lett 25%.

Kezdtem gyanakodni, felraktam hát a HDD Sentinelt és ez a látvány fogadott: :(

[link]


Ami furcsa, hogy S.M.A.R.T. fül alatt a 'Reallocated Sectors Count' -nál az érték csak 22, holott 775 hibás szektort írt, ami át lett helyezve, szóval ezt nem igazán értem.

[link]


Valószínűleg ez előbb-utóbb megadja magát végleg, úgyhogy egy új HDD-re lesz szükségem. Vagy esetleg próbáljam valahogy kijavítani? Bár kétlem, hogy ezt szoftveresen teljesen helyre lehetne hozni...


Nézegettem újonnan HDD-ket, pl. árukeresőn most ez a top 1:

[link]


Én Western Digital, Seagate, vagy Hitachi-n gondolkodtam elsősorban. 1 Terás kéne, ami gyors és megbízható is.

Sokan ajánlják a Western Digital-t, de máshol meg azt olvastam, hogy azok eléggé megbízhatatlanok:

[link]


Most akkor hogyan van ez?? Legyen inkább Hitachi vagy Seagate? Ti mit gondoltok?



2019. aug. 21. 15:24
 1/8 Derwer ***** válasza:

1; Ez a winyó már nem sokáig haldoklik, hanem mindjárt meghal.

2; Különböző márkák között nincs sok különbség, két gyártó van ma már csak.

3; Hogy gyors legyen, akkor 7200as fordulatszámú legyen.

4; Ha rendszernek lesz, erősen gondolkodj el egy SSDn. sokkal gyorsabb, mint bármilyen HDD.

2019. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

WD-t nem ajánlom, az utóbbi években sokat romlott a megbízhatósága (saját tapasztalat is). A legtöbb HDD Seagate alapokra épül gyártótól függetlenül. Talán a HGST az ami még mindig saját fejlesztésű merevlemezeket gyárt.

Backblaze statisztikája szerint a Toshiba és a HGST a legmegbízhatóbb HDD, a felhőtárhellyel foglalkozó cégek adatai szerint.


[link]


Igaz itt 4TB a legkisebb, és WD-ből is csak egyetlen 6TB-os modellről van csak statisztika (ami egyébként jól szerepelt)

2019. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy Hitachi (vagy most már csak HGST?) lesz.


De ezt nem egészen értem, hogy már csak két gyártó van. Hogyhogy a legtöbb HDD Seagate alapú? Hogy viselheti egy gyártó terméke egy másik gyártó nevét?

2019. aug. 21. 17:56
 4/8 Derwer ***** válasza:
Úgy, hogy felvásárolta az egyik gyártó a másikat.
2019. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ennyien felvásárolták egymást? :D

Akkor a Hitachit a HGST?

2019. aug. 21. 18:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező ez úgy működik, hogy olcsóbb egy adott gyártótól megvenni bizonyos alkatrészeket mint milliárdokért felépíteni egy gépsort amivel pl. csak mágnes korongokat gyártasz.

A különböző cégek max az elektronikán, a házon, meg kinézeten változtatnak egy HDD-n. De a legtöbb alkatrész az külső beszállítótól származik.

Ugyan ez van az alaplapoknál is, sokan azt hiszik egyes gyártók saját gépsoron saját fejlesztéssel gyártják az alaplapjaikat.

Pedig a valóság az az, hogy van egy gyártó aki legyártja a szabvány nyákot, bele pakolja az alap chip készletet, a maradék cuccokat meg a megrendelő igényei alapján pakolják bele, aztán kap egy széria számot meg típus jelzést Asus MSI stb.

Kocsiknál is ugyan ez van, rengeteg alkatrész egy gyártótól származik, több márka ugyan azt fel tudja használni a típusaiba. Pl. a Seat vagy Skoda ami Volkswagen-csoporthoz tartozik. A Volkswagen felvásárolta, a saját motorjait pakolja bele. Egyébként ezer ilyen példát lehetne még felsorolni.

2019. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Adatmentés

2. Lemezcsere

2019. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

Kinéztem ezt a Seagate-et. Ez megéri, nem?

[link]


WD Blue nem olyan megbízható?


Mellesleg Seagate-tel már van jó tapasztalatom, ugyanis a régi, 10 éves gépünkben (a vinyó is ennyi idős) is egy ilyen márkájú van és hát... nem mondom, hogy tökéletesen, de Linux-al még aránylag használhatóan működik és azért volt bőven használva.


Ez a gép meg most volt 5 éves a HDD-vel (Toshiba) együtt és most kezdi megadni magát. Persze azért ez se rossz teljesítmény, ez is bőven volt üzemben.

2019. aug. 22. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!