Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka, hogy néha...

Istyu1997 kérdése:

Mi lehet az oka, hogy néha nem működik néhány gomb a billentyűmön?

Figyelt kérdés

Adott egy Fujitsu KB400 PS/2-es billentyűzet (magyar).

Kb 2 hete napi szinten használom a Team Viewer-t arra gondoltam, hogy nem e az kavart be, mivel a másik féllel úgy szoktam beszélgetni, hogy megnyitok a gépén egy jegyzettömböt és abba írkálunk, kb 2 napja vettem észre, hogy némelyik gomb nem megy mikor ép a másik fél txt-jébe írtam (illetve az én gépemen is próbáltam txt-ben de ugyan az) kérdőjel helyett vesszőt írt és az itt bekeretezett billentyűk nem működtek--> [link] <-- aztán előszedtem a képernyő billentyűt próbaként a Caps Lock-ot nyomogattam a billentyűn és semmi reakció, a képernyő billentyűn ott viszont ment, szóval klikkelgettem a Shift-et a Caps Lock-ot a képernyőbillentyűn (tehát ki be kapcsolgattam őket) és utána már a billentyűzeten is működött minden (de később megint nem működtek a képen jelölt billentyűk). Még az jutott eszembe, hogy nem e a kontroller zavar be, mivel az USB-n csatlakozik a géphez és nem szoktam kihúzni, bár ez már jó ideje így van és eddig nem volt gond. Már jó ideje Windows 7 van a gépen.

Amit még a hetekben kezdtem el használni a team viewer mellet az a Hamachi, bár nem hinném, hogy pont ez fogja elcseszni a billentyűt. Az viszont egy elképzelhető dolog, hogy a LAN miatt a tűzfalat muszáj volt kikapcsolni, így esetleg vírus kerülhetett be, bár tegnap vagy tegnap előtt vírus ellenőriztem, de semmi szokatlan nem volt.

Én minden képen szoftveres problémára gyanakszok, tehát a billentyűzet nem lett leöntve és semmi fizikai behatás nem érte.

Ha több információra lenne szükség (gép specifikációja stb.) szóljatok és leírom.

Remélem valahogy meg lehet oldani.



2019. aug. 23. 06:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Én kipróbálnám egy másik gépem. Ha ott is ezt csinálja, akkor hardveres a baj. Ha másik gépen jó, akkor valami a te gépeden kavar be. És ezt már neked kell kiderítened.
2019. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt hiszem most már megoldódott.

Kb 1 hónapja pucoltam a billentyűt, de csak a felső részét, az összes gombot kiszedtem

vízbe áztattam, a felső részét is megmostam, az alsó részt hagytam (tehát a fóliákat)

arra is rá fért volna a tisztítás de már nem volt kedvem bíbelődni vele, láttam is, hogy valami folt van a fóliák között, emlékeztem is mintha valamivel le öntöttem volna, és ma eszembe is jutott, hogy bizony pár éve (kb 4 éve lehetett) ráment a kávé de nem volt vele gond, most meg gondolom az köszönt neki vissza és azért nem ment, ki is pucoltam most ablakpucolóval a fóliák között és most eddig hibátlan, remélem így is marad.

2019. aug. 23. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!