Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSHD mennyire bírja a...

Az SSHD mennyire bírja a torrentezést? Nem teszi tönkre idővel, mint a sima SSD-t?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy SSD-n nem ajánlott torrentezni, mert a sok fel/letöltés sok írás/olvasást jelent a memóriacellák és szektorok számára, ami egy idő után kicsinálja őket. Ezért erre a célra sokkal jobb egy HDD. De mi a helyzet a hibrid meghajtókkal? Azok hogy bírják ezt?

2019. aug. 24. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Semennyire nem káros a torrentezés, mert az op.rendszer buffereli az írást és olvasást. Azaz ha a torrent progi ír 10x fájt, akkor fizikailag csak 1 írás történik.
2019. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez biztos?

Mert legtöbbször azt halottam, hogy SSD-n hosszú távon káros torrentezni a NAND memória miatt.

Na már most SSHD-n a rendszeresen használt adatokat letükrözi a vezérlő a flashmemóriába, tehát az SSD részbe. És ha van bent a torrentkliensben mondjuk 20-30 torrent, azok időnként indítanak feltöltéseket, töltenek fel egy darabig, aztán leállnak, 20 perc múlva meg lehet, hogy újra elkezd feltölteni ami ugye gyakori használatnak számít, tehát az SSD-re fog kerülni és onann fog feltölteni.

2019. aug. 24. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad kérdező a dolgot, abból úgy tűnik hogy az SSHd még szarabb helyzetben van torrentezés szempontjából, mint az SSD, mivel SSHD esetén feltöltéskor is történik írás az SSD-re, míg hagyományos SSD-nél feltöltéskor csak olvasás történik attól meg nem megy tönkre az SSD.

Sokszor hallani ezt, de én azt vallom,hogy használd. Ha nincs a gépedben sima HDD akkor kénytelen leszel ezt használni ha torrentezni akarsz...

2019. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!