Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől mehet el néha a hang...

Mitől mehet el néha a hang pár másodpercre és villogó pixelek jelennek meg, de nem egyszerre?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy led Tv-t használok monitornak, és egy HDMI kábellel + display port átalakítóval tudom nézni.

A PC-ben integrált videokártya van 2 db display porttal.

A TV néha fehér pixelek villognak nagy mennyiségben szétszórtan, és néha be is csíkozik. Ezen kívül néha elmegy a hang pár másodpercre, de ritkábban hosszabb időre is.

Ha a Tv kikapcsol akkor részben eltűnik a hátérkép is, ez csak úgy jön vissza, ha ráfrissítek a háttérre.


3 hdmi port van a tvn mindegy melyikbe van a tünetek ugyan azok.

A Pc esetén is szintén független, hogy melyik port.


hdmi-display port átalakítót már cseréltem.

A hdmi kabel pedig fix helyen, stabilan van elhelyezve.

A hiba nem függ a hardverek hőmérsékletétől, de többnyire hosszabb használatnál jelentkezik, néha előfordul egyből bekapcsolás után is


Valami ötlet mitől lehet?

Ha veszek egy videokártyát az megoldhatja a problémát?

erre gondoltam esetleg:

[link]


konfig:

i5 4590

8 gb 1600 MHz ram

128 GB ssd

500 GB hdd

intel hd grapits 4600 1 gb


Csak netezésre és film nézésre használom.



2019. aug. 26. 23:03
 1/6 MGéza ***** válasza:
Ram vagy intergált videokártya hibájának néz ki, kábel kizárható mivel a csere megoldotta volna. Ramokra engedj rá memtestet, ha hibás a modul amit vramnak használ az Intel HD akkor cseréld ki. Kis teljesítményű dedikált, akár GT 710 is elegendő ha nem használod semmire, az is erősebb mint a HD 4600.
2019. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
memória teszt nem talált hibát.
2019. aug. 27. 20:01
 3/6 MGéza ***** válasza:
Akkor vegyél dedikáltat, de előtte próbálj meg kölcsönkérni.
2019. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Video kártyát nem sikerült szereznem. De egy másik tvt igen. Ez 4K s, ahogy növeltem a felbontást, úgy jelentek meg a képhibák. Az ajánlott felbontáson ahol az én tvm fehér pöttyöket szor ez pirosat, de gondolom ennek nincs jelentősége.

Amit visszaveszem a felbontást 1024x768 ra minden képhiba eltünik, ezt állitotta be magának első indulásnál.

2019. szept. 3. 22:49
 5/6 MGéza ***** válasza:
Ebben az esetben semmi sem hibás, ezt elfelejtetted megemlíteni. A tv általában monitor üzemmódban nem támogatja ugyanazt a felbontást mint tv adások esetében.
2019. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig mindig ajánltt felbontáson használtam, mostmár több mint 4 éve. Csak az utóbbi 2-3 hónapba csinálja eszt. Felbintáson nem változtattam, csak tegnap a kölcsön kért tvvel
2019. szept. 4. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!