Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A merevlemezem hibás vagy sem?

A merevlemezem hibás vagy sem?

Figyelt kérdés

Szóval a jól ismert Hard Disk Sentinel a merevlemezeimet(HDD) 85%, illetve 83%-osan jónak ítélte meg.

Próbáltam először csak párszor defrag-ot futtatni (Advanced system care, puran defrag stb.), hátha kiderül onnan, hogy valami komoly baj van valamelyik merevlemezzel.

Ez után futtattam a CMD-t(vagyis windows powershell-t, hogy admini szabadságom legyen...). Benne ezt a parancsot: chkdsk /F /R

Ez magában foglalja a hibás szektorok javítását és újraindította magát a gép javítások során párszor, de a Hard Disk Sentinel ugyanúgy 83-85%-osnak írja a meghajtókat.

Több program szerint sincs se frag, se hibás szektor. Hallani se hallok bajt velük.

Valamit nem mutat a többi, amit a HDS érzékel vagy egyszerűen nem frissül az adat?(végeztem felület teszteket magával a HDS-szel, de semmi.)



2019. aug. 27. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Eltérő dolgokról van szó.

A HDD Sentinel a kondíciót és egyebeket mutatja, amelyeket meghatároz, vagy kiolvas a merevlemez nyilvántartásából.

A chkdsk a lemezen lévő fájlrendszert vizsgálja és hogy nincs -e logikai, tárolási hiba.

Egyik hardveresen, másik szoftveresen vizsgálja.

2019. aug. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hibás ha kerreg kattog és nem működik
2019. aug. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja hozzáteszem 3 éve nulla százalékos ssdn dolgozom .


A sentinel amit ír az jópofa mert beleirjak a merevlemezbe hogy 1000 bekapcsolást bír tervezetten. A 800. Bekapcsolasnal már azt írja hogy halalan van. Igen ám de ami meghal 1 hetesen ? Vagy ami 5000 bekapcsolást is bír ?


Vagy lesz rajta bár Sector mert normális hogy lesz majd atteszi másik szektorra ami tartalék . Az is hiba. Pedig dehogy mert ez a működési elve.

2019. aug. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizony, ezek eltérő dolgok.

Minden merevlemezben van egy ún. S.M.A.R.T. technológia. Ez egy mérő - és önellenörző eszköz, ami folyamatosan monitorozza és nyilvántartja a lemez állapotát, különböző mérőszámok segítségével.

Ilyen mérőszámok pl.

- Raw Read Error Rate: Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma ami lemezfelület vagy írófej hibájára utalhat

- Spin Up Time: a működéshez szükséges felpörgési idő, ha ez túl nagy akkor gond van a motorral, vagy a csapágyakkal

- Seek Error Rate: Fejpozícionálás közben előforduló hibák száma, szervó vagy fejproblémára utalhat, de okozhatja a túl magas üzemi hőmérséklet is

- Power-On Time Count: bekapcsolva töltött idő

- Airflow Temperature: a lemezen belüli levegő hőmérséklete

- Current Pending Sector Count: függőben, áthelyezés alatt lévő szektorok száma

- Ultra ATA CRC Error Count: adatátviteli hibák száma

éstaöbbi, van még pár darab.


A HD Sentinel ezekből az értékekből számol ki egy általános kondíciót.


A probléma: nem mindegy gyártó hajlandó ezeket az adatokat pontosan vezetni ill. közölni a S.M.A.R.T. felé, egyes gyártóknál néhány paraméter hiányzik, és egyébként is vannak gyártófüggő paraméterek... ezért van az, hogy a HDS szerint 0%-os a kondíció akár hónapok óta, miközben vígan megy a lemez - mert egyszerűn az S.M.A.R.T. helytelen adatok közöl felé.

2019. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még hozzátenném, hogy a hibák kijavítása előtt -amikor csak defrag-ot futtattam- újra előjöttek a fragment-elt fájlok, de a "komoly" javítás után nem. Szóval valami ki lett javítva...gondolom én laikus szemmel.

Futtattam benchmark-okat a gépemen és amelyik olvasta a merevlemezeket, aszerint átlag feletti az olvasási gyorsaságuk(hasonló típusokhoz hasonlítva 100-ból 16db teljesít jobban). Akkor ez "fizikai" probléma lehet?

Nem szorongok rajta, csak érdekel mégis.

1000 indulás? Majdnem 21,200 indulásom van 2011 óta, amióta megvan(használatlanul vettem). A másik is 2011 óta volt használva, csak 7400 indulással, amit használtan kaptam. A sajátot én gyűrtem, a kapottat pedig valami munkára használták.

Szóval várhatok még tőlük ugyanennyi időt, vagy egyszer csak kattog párat és pápá adatok?(bár a fontosabb -mivel munka fontosságúból kevés van- adatok külső ssd-n szoktak csücsülni) Vagy ez nem tudható ennyi adat alapján?

2019. aug. 27. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs értelme külső defrag programot használni, mert a Windowsban van beépített, ami automatikusan is töredezettségmentesít, hetente több alkalommal, ha csak külön ki nem kapcsolod.


A lényeg, hogy a fontos adatokról mindig legyen friss biztonsági mentés, függetlenül a lemez korától. Bármikor jöhet valami, ami miatt meghal a lemez, de ha van backup, akkor legfeljebb a feltelepített rendszered és a beállításaid vesznek el, az adataid nem.

2019. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!