Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elsötétedik a monitor, mi...

Elsötétedik a monitor, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Játék közben elsötétedik a monitor pár másodpercre majd visszaáll a megfelelőre, de gyakran az is előfordul, hogy egymás után 4x-5x is elsötétül 1 percen belül, de mindig csak pár mp-re.


A probléma szinte minden játéknál fennáll, de vannak napok, amikor abszolút nincs probléma, tanácstalan vagyok.


GTX 1060 6 GB

i5 8400

16 GB RAM

Pure Power 500 W


A probléma már régebben kezdődött, hamarabb foglalkoznom kellett volna vele.



2019. aug. 31. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ezzel a VGA-val volt nekem is ugyan ilyen problémám. Konkrétan egy Asus 1060 volt. Nekem egy teljes driver lepucolás a Display Driver Uninstaller-el oldotta meg a problémát.

Valami nyűgje volt a drivernek, tiszta driver telepítés után teljesen megszűnt a hiba.

Ettől függetlenül lehet tápellátás hiba, kontakthiba az alapnapnál PCI-ban. Sőt emlékszem egy másik VGA (1070) anno ugyan ezt csinálta mikor a tv-re csatlakoztattam a HDMI-vel. Mivel messziről nem láttam jól FHD-ba a betűket, átraktam sima HD-ba a felbontást. Ez valamiért nem tetszett a VGA-nak és random elsötétült egy-egy másodpercekre a tv. Ahogy vissza raktam FHD-ba megszűnt a probléma.

Szóval akár még monitor kompatibilitási hiba is okozhat ilyet. (ezek szerint)

Első körben pucold le a drivert ha még nem tetted volna meg a DDU-val normálisan csökkentett módban, aztán ha utána is rossz, akkor lehet keresgélni hol lehet a hiba.

2019. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most megcsináltam ezt a driverest DDU-val (korábban még ne mcsináltam meg)


Az a rossz, hogy idő kell neki, amíg kiderül, hogy működik-e vagy sem, de köszönöm a választ.

2019. aug. 31. 12:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Újból előjött ezek után is a probléma
2019. aug. 31. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!