Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon a Philips LED TV -m...

Vajon a Philips LED TV -m tudná -e kezelni a 100Hz -et PC -re csatlakoztatva? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Róla lenne szó:


[link]


Bár ott írja, hogy "100 Hz-es Perfect Motion Rate", ha lejjebb görgetek, akkor meg:


Számítógép bemenetek

max. 1920x1080, 60 Hz


Egy átlagos monitoron, ami a natív felbontásán többnyire csak 60Hz -t képes kezelni, a felbontás csökkentésével még kierőszakolható belőle általában max 75Hz. Most az a kérdés, ha a TV -t a natív felbontásán használnám HDMI csatlakozással (tehát 1366 x 768p -n), akkor elérhető a 100Hz?


Másrészt meg mekkora input lag -ra számíthatok? FPS -re szeretném használni. Ha max 5ms a jelkésés, akkor nem gond, mert ehhez szoktam hozzá a monitoron is, viszont abban reménykedem, hogy TV -n 100Hz -en kisebb lesz az elmosódás (ghost) effekt.


Sajnos a neten nem találtam konkrétan tesztet erről a modellről vagy videót.



2019. aug. 31. 21:55
 1/3 hypno ***** válasza:

Szerintem kevered a válaszidőt az input lag-gal.

5 ms input lag-ot még a monitorok sem igen tudnak, nemhogy a tv-k.

100 Hz képfrissítést nem fog tudni ez a tv pc-ről hajtva.

2019. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tévéknél a bemenet nagyon ritkán több, mint 60Hz. Ha ilyet szeretnél HDMI HFR néven keresd. Pl.: Alpha 9 processzoros LG tévék.


A tévék a 100Hz kimenetet a bejövő jel módosításával állítják elő önmaguknak. Lásd:

[link]

2019. szept. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a kimerítő cikket. Sajnos nem vagyok jó hardver ismeretben, csak laikus szinten tudom amit tudok, ami sokszor csak részben állja meg a helyét.
2019. szept. 1. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!