Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új Ryzen+ NVIDIA gépek...

Az új Ryzen+ NVIDIA gépek valóban alig jobbak a régi 5 éves konfigoknál?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves gépem, ami sokszor laggol már és játék közben lefagy időnként. Gyakran belaggol játéknál. Arra gondoltam hogy veszek teljesen újat. A bátyám most azt mondja, hogy nem érdemes, mert az új gépek alig jobbak teljesítményben. Szerinte egy új konfiggal ami ez lenne : AMD Ryzen 5 2600 6x3,9GHz + nvidia 1660 Ti alig lenne jobb teljesítményem mint most egy : AMD FX-8350 4219 MHz (21x201) + nvidia 570Ti-vel. Ez igaz? Nem érdemes 280k-ért új gépet vennem ?


A bátyám azt mondja látott videokat, amin több egymástól független ember állítja, hogy azok a régi AMD 8000-es procikkal szinte ugyanolyan teljesítmény erhető el, mint az új Ryzenekkel. Bátyám szerint a Ryzenek leheletnyit jobbak a régi szériáknál.


Én azt mondtam neki, nem tudom hogy igazam van-e, hogy látok streamereket, akik játszanak + TS-eznek is egyszerre és nem fagy le a gépük. A bátyám szerint ez azért van, mert ők nem használnak AVAST vírusírtót. Az a baj, hogy én nem értek ehhez ezért kérném szíves szakértelmetek. Azt mondja a bátyám, hogy a gépembe beleteszi az ő régi RAM-jait amivel 4-ről 8 GB lenne a régi gépembe a RAM-ok száma. Fizetek neki ezért 25000.- vagy veszek új gépet és eladom neki az enyémet 20000.-

Mit tegyek ? Valóban nem jobbak lényegesen az új játékgépek?


Ködszönöm szépen!


2019. szept. 1. 17:57
1 2
 1/17 szántóvető ***** válasza:
ne csodálkozz ha 4 giga rammal laggolsz.de az jó ötlet ha eladod a gépedet és veszel egy újat.persze nem 20-ért mert annál azért többet ér.milyen kártyád is van?tehát építs egy újat,a bátyád pénzlehúzási terveivel pedig ne foglalkozz(tízért biztosan találnál 8gb ddr3 ramot használtan.)
2019. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"4-ről 8 GB lenne a régi gépembe a RAM-ok száma. Fizetek neki ezért 25000.-"


Ennyiért DDR4 2x8 RAM-ot kapni.

2019. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Először a bátyádra reagálok:

"amivel 4-ről 8 GB lenne a régi gépembe a RAM-ok száma. Fizetek neki ezért 25000"


Iszonyatosan lehúz, még ha idegen lenne is durva árrés van rajta. Fizess érte max 4000-et, többet ne.


"eladom neki az enyémet 20000.-"

Ha már így le akart húzni, akkor a valódi használt értékén add el, ami 30-40 körülre tehető.



Eredeti kérdésre reagálva:

a ryzen 2600 bő 60%-al erősebb CPU, egyszálas és többszálas teljesítményben is. Most főleg az egyszálason van a hangsúly, mivel az FX borzasztó gyenge szálanként, tehát igen is nagy változás lenne.

Az FX sosem fogja megközelíteni sem, nem hogy utolérni a ryzeneket.


GTX 570 Ti nem létezik, csak 570, aminél több mint háromszor "erősebb" a 1660Ti.


280k-ból azért sokkal jobb gép jön ki mint a mostanid (nyilván).

[link]


CPU-t, ramot nyugodtan veheted használtan ha spórolni akarsz picit.

2019. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"280k-ból azért sokkal jobb gép jön ki mint a mostanid (nyilván).


[link]


RAm: 2x8 cl16 3000/3200MHz

2019. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 MGéza ***** válasza:
Valóban sokkal jobbak, bár játéka válogatja, ahol ki van használva a 8 mag ott egy FX 8000 szériás procinak kisebb lesz a lemaradása. De ha 4Gb ram van a gépedben akkor a hibát elsősorban ott keresd, az ma már édeskevés, főleg multizni. A videokártyád meg igaz hogy régen erősnek számított, de ma legfeljebb alsó középkategória. Ja! Eszedbe ne jusson 4Gb ramért 25k forintot kiadni :D
2019. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4 giga DDR3 ramért 4 ezer forintot adj.
2019. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz. Azt elfelejtettem írni, hogy a régi 750 videokari helyett az ő régijét egy 750 Ti-t is tesz bele. Ez is benne van a 25 ezerben. Az én régi videokarim már elvetemedett. Lehajlott és haldoklik. Így venné át a gépem 25 ért
2019. szept. 1. 18:37
 8/17 A kérdező kommentje:
Tesz bele 750 Ti videokarit + 4 GB RAM-ot
2019. szept. 1. 18:37
 9/17 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=OkG-UayPUfc


Hát ha a bátyádnak ekkora különbség leheletnyivel jobb akkor nem tudom mit vár el... és ez még nem is a 3700 az mégjobban elverné

2019. szept. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tehát GTX750 kártyád van. A GTX750Ti 20 ezret ér maximum, de ekkora upgradet az se ér meg. Úgyhogy ezt felejtsd el. Vegyél bele 4 giga ramot és kész, ennyit lehet ezzel a konfiggal csinálni. Egyébként el kellene adni és újat kell építeni.
2019. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!