Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új PC-t szeretnék vásárolni...

Új PC-t szeretnék vásárolni hosszú távra, tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék beújítani egy új PC-t, de sajnos az elmúlt években kiestem a számítógépes dolgokból (új hardverekre gondolok elsősorban), kéne egy kis segítség. A lényeg, hogy hosszú távra tervezem; bár tudom, hogy nincs igazán "jövő-álló" összeállítás, azért szeretném ha egy darabig elég lenne (a mostani PC-m már kb. 10 éves, de vígan elvagyok vele - rendben tartom és szerencsére szeretem a régi játékokat :D ).


Amire kellene: természetesen újabb játékok futtatása, de ezen kívül azok felvétele jó minőségben (ehhez kéne nagy tárhely is..) valamint videók szerkesztése, ilyesmi.


Tehát teljes összeállításról lenne szó - azaz szükségem lesz gépházra is és minden egyébre; de mint mondtam kicsit le vagyok maradva a dolgokkal és bár igyekszem utána olvasgatni elég lassan haladok.

A proci és videókártya téma kicsit kényes terület lehet, de ezek is kellenek szóval.. :)


Egy-két alap apróság amiket már olvastam/meggondoltam (de javítsatok ki, ha jobb ötletetek van):

- gondolom a rendszernek egy SSD, tárhelynek pedig 1-2 terás HDD

- szünetmentes táp

- a vízhűtést azt elvetettem, de szeretném ha jó hűtése lenne persze


Kb. 250e. Ft-ig gondolkodom így alapból egyelőre, aztán majd meglátjuk.


Tényleg bármilyen tippet, ötletet, meglátást szívesen fogadok, akár weboldalakat is (a hardverekről vagy hogy honnan érdemes vásárolni), illetve mellette-ellene érveket. :)


Előre is köszi mindenkinek!



2019. szept. 3. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Monitor, egér, bill, egyéb más periféria is kell? Mert az úgy alaphangon 40-50e mínusz és ez már sokat számít. Jelenleg 1TB-os SSD, ami normális is, 40e-ből megvan, vagy 4tb-os HDD_t veszel ennyiért.

videokártyából ami olcsóbb és most sláger, az a gtx 1660ti vagy rx 2060, procinak AMD talán most jobb vétel, mert tovább támogatott, pl ryzen 2600, intel terén marad a 8-9. gen, mint i5 8600/9600. Memóriából mindenképp 16GB-ot érdemes venni 3000-3200MHz-es órajellel.


Lassan el kell mennem, pontos gépet most nem írok.

2019. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A mostani monitorom egyelőre megteszi, arra nem költenék ha nem muszáj (ha mégis, csak később); új billentyűzet is kéne viszont azt nem aggódnám túl - inkább talán az egér az amiből tényleg kellene egy korrekt.


Köszi a választ!

2019. szept. 3. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
250-bol nem veszel jovoallo gepet
2019. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én azt javaslom, hogy nézz szét a használt piacon is, mikor kb megvan, hogy mit akarsz venni. Én kicsivel több mint egy éve raktam össze a pc-m, proci, ram, videókártyát használtan vettem és nagyon jól szuperálnak és egy csomót spóroltam vele, tehát erősebb gépet össze tudtam hozni mint amit amúgy abból a pénzből lehetett volna. Persze nem érdemes mindent használtan venni, pl tápot, alaplapot, hdd-t nem is szabad, ugyanis ezek mennek leghamarabb tönkre. Olyan embert keress, akinek még van garancia a termékére és akkor nagyon nem foghatsz mellé (én meg is kértem, hogy küldje el a garancia papírt, amit meg is tett és tényleg jól jártam).

Megvan a pech esélye de remélem sikerrel jársz.

2019. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:

Ha stabil az elektromos hálózat a lakásodban, akkor a szünetmentes tápegységet nyugodtan elengedheted.

...és akkor kicsivel több pénzed marad a többire.


A régi géped háttértárai is bőven megfelelnek. Persze nem a rendszer alá, de 20 ezerért ma már 500 GB-os SSD-ket lehet venni, és még csak nem is a low budget típusok közül.

2019. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos az nem túl stabil a környéken - pont most is volt egy kisebb áramkimaradás ami azt illeti.. :D (és a gép a legelső ami megadja magát ilyenkor, elég idegesítő játék/'munka' közben)


A mostani gépemben 200 GB-os HDD van... összesen.. :D (+ volt egy mobil rack, de az már sajna nem működik). a szabad hellyel amúgyis mindig bajban vagyok, ha pedig HD (esetleg 60 fps) videókkal akarok dolgozni, akkor szerintem rengeteg hely kell.


Lehet, hogy feljebb kell vinnem az ár-határt..?


Nektek is köszi a válaszokat!

2019. szept. 3. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Gtx 1660ti + i5-9400F
2019. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!