Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nektek hány éves a legöregebb,...

Nektek hány éves a legöregebb, rendszeres használatban lévő laptopotok?

Figyelt kérdés
És az milyen márka? Általában hány évig bírták a laptopok? Aksik működnek még? Majd én is leírom a relikviáimat :)

2019. szept. 4. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jelenleg egy Lenovo ThinkPad T500 a legöregebb használós gép, de tavaly még használtam egy IBM ThinkPad T41-et is. Az akku mindkettőben cserélve volt, a T500-ban most 5 éves, és 2 órát még bír (eredetileg 3-3:30 körül tudott), A T41-ben pedig előbb ment tönkre az alaplap, mint az akkumulátor. Retrónak meg van egy HP Jornada 680-as, rossz érintővel.
2019. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ThinkPad r51e,az akksi már csak perceket bír, XP van rajta,barátnőm mai napig használja.2005-ben adták ki.
2019. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudtam! :) A Think Pad a elnyűhetetlenebb. Nekem napi használatban van egy 15 éves t42-es. A régebbi játékok miatt (főleg heroes 3) tartom, meg feelingből, bizonyos időszakokba napi 8-10 órát is üzemeltetem, az aksia kb másfél órát még mindig bír. Van egy még régebbi Benq (remélem jól írom) laptopom, 1999-es gyártmány, de az már elégge a végét járja, és csak ünnepnapokon kapcsolom be retróból :)
2019. szept. 4. 13:43
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 2006-2008 körüli Acer gépem, minden a mai napig bírja benne, eredeti akkuval másfél óra
2019. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Itt is egy Thinkpad R51 :)

Feleségem XP-vel használta, mióta megkaptam, azóta volt rajta Lubuntu, Void Linux, és most MX Linux. Nincs napi használatban, tartaléknak van eltéve.

És van egy Gericom is, 2007-es kiadás, Windows 7 van rajta. Tavaly megsült a videókártyája, azóta csíkos képet ad, de ha tudnám pótolni, akkor még lehetne használni.

2019. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ASUS L7200, 19 éves. Már csak szogorúan DOS+Windows 95 retróra jó, de sosem teszem félre az asztal sarkáról. Az akkuja dög, amúgy semmi baja.


Van egy Compaq 430CX-em is, 486-os, de az már elégnyűgös, ritkán veszem alő. Az kb. 25 éves.

2019. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

[link]


2011, még jól bírja. Csak melóra van használva, amíg meg nem adja magát nem veszek másikat mert email írásra és word/excel használatra tökéletes. Nemrég kapott egy bővített akkut, kicsit ormótlanul néz ki, hogy kb 5 centit kilóg a hátuljából, viszont cserébe 8 órát kibír 1 töltéssel.


Ha már igazán retró:

[link]


Egy bolha piacon vettem 3 ezer forintért, eredeti win 95-el! :D

Gyerekek szoktak rajta játszani, csak ezért a "laptopért" kellett összebuherálnom egy gépet amiben van floppy meghajtó, hogy tudjak floppy lemezre netről letöltött játékot rakni.


Van még a családban 7 éves HP, asszem 5 éves Fujitsu laptop, amik eddig hibátlanul mennek.

2017-ben vettem egy Lenovo Z50-70 laptopot, itthoni használatra filmezés, netezés, hogy ne a Dell-t kelljen mindenre használni. 1 év után alaplap hibával megadta magát. 50 ezer lett volna az alaplap hozzá, így inkább eladtam hibásan alkatrésznek.

2019. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem most már év eleje óta thinkpad x230 van.

Elötte meg hp compaq sajnos nem tudom milyen tipusú volt, mert már én is csak kaptam, de azt tudom hogy kb 2003 vagy 2005-ben lett megvéve.

Abban az akksi már csak 20 másodpercet bírt a gép nagyon kerreget ezért év elején lecseréltem. Azon a laptopon még xp futott illetve késöbb linuxra váltottam főleg a merevlemez miatt, mert az is haldoklott.

2019. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hypno ***** válasza:

Egy 8 éves Lenovo z460, bár lassan már olyan mint Kossuth bicskája.

A P6200-as procit lecseréltem i5-560-ra, a rendszer SSD-re került, az régi rendszervinyó az optikai meghajtó helyére, és kapott még 4 GB ramot a gyári 4GB mellé.


Mondjuk a tapipad egérgombjait cserélni kellene, de már nem költök rá.

2019. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Rosszul mondtam, nem Benq laptopom van, hanem nekem is Compaq (csak a q betű derengett belőle :D) de főleg a vinyó haldoklik már benne úgyhogy azért ritkásan kapcsolom már be. Szerintem valahol lenyűgöző ha a régi laptopok ilyen sokáig bírják magukat. 2000 előtt óriási probléma volt például, hogy a monitor nyitó mechanizmusa folyton tönkrement. Csomó laptop a letört képernyő miatt került leselejtezésre, pedig amúgy még bírta volna. Úgyhogy ha 2000 előttről van valakinek ép laptopja, az már szinte muzeális érték.
2019. szept. 4. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!