Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI TV-re kötve miért nem ad...

HDMI TV-re kötve miért nem ad hangot?

Figyelt kérdés

Megnéztem a hangbeállításokba. Felismeri a TV-t, de nem enged rácsatlakozni, azt írja “leválasztva”.

Próbáltam eszközkezelőbe újrainstallálni.

Fogalmam sincs mi a rákot csináljak, így gyakorlatilag van egy semmire se jó tvm...


Válaszokért hatalmas hálámat fejezném ki.



2019. szept. 7. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem kompatibilis a tv-d és a VGA-d HDMI kimenetet. Legalábbis én már fél éve küzdök ugyan ezzel a problémával, hogy a FHD tévémre sehogy se tudok hangot varázsolni a VGA-ról.

Pedig a VGA és a tv is elég újnak mondható, fogalmam sincsen mi lehet az oka amiért nincs hang. Kamerát ha rádugom a tv-re azon pl azonnal van hang, meg mobilon is.

2019. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Az alapértelmezett lejátszó eszközt átállítottad digitálisra?


Azon kívül régebbi videokártyák esetén külön drivert vagy összeköttetés szükséges, hogy HDMI -n legyen hang. Milyen típusú VGA -d van?

2019. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

integrált VGA-m van. Alapvetően a laptop nem egy atomerőmű, sosem használtam igazán, csak most lenne rá szükségem.

GPU-ról még a hivatalos HP honlapon sem találtam több infót annál, hogy “Intel HD Graphics”. Ezzel meg én nem sokra megyek.

Próbáltam Nvidia Drivert letölteni hozzá, de még egy 2015-ös kiadással sem kompatibilis...

Próbáltam jack-jack dugón keresztül is, de úgy sincs hang, aminek okát nem igazán értem

2019. szept. 9. 10:38
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
Menj a hangerő ikonra a tálcán jobb egér gombbal --> Lejátszóeszközök. Itt nézd meg hogy a digitális-e az alapértelmezett. Ha nem tedd azzá.
2019. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az alapvető problémám pomt az, hogy nem enged ott semmit sem átállítani.

Le tudom tiltani a gep alapertelmezett hangjat... Nagyjabol ennyit enged

2019. szept. 10. 09:09
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
Írj már egy részletes hardver konfigot. Egyáltalán milyen operációs rendszer ez?
2019. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok most otthon, hogy után a tudnék gyorsan nézni, de alapjába véve van benne 4giga ram, egy i5os processzor, a videokartyarol egyszerűen sehol sem találok annál részletesebb információt, hogy Intel HD Graphics.

32bites Win10 fut rajta.


Nos, nem egy atomerőmű, de az én felhasználási szintemet bőven kielégíti. Vagyis kielégítené, ha hangot tudnék általa varázsolni a tvre :D

A videokartya okozza a gebaszt, ezt mar megfejtettem.

Noha nem vagyok egy szamtech zseni, láthatod :D

2019. szept. 10. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!