Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a monitoromnak?...

Mi baja lehet a monitoromnak? Kb.5 másodpercig van kép majd minden elsőtétül és ujra csak akkor lesz kép ha ki majd benyomom a monitort.

Figyelt kérdés
Ez miért van? Hogyan tudnám "megjavítani"? Mert szerelőjöz nem aakrom elvinni. (amugy ez egy Yakumo 19"-os monitor)
2010. júl. 14. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
És azt várod hogy majd látatlanba valaki megszereli neked neten keresztül? Hacsak nem értesz a forrasztáshoz vagy az elektronikához, akkor bizony szerelőhöz kell vinni....
2010. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem, nem azt várom, hogy valaki megszerelje, csak hátha valakinek már volt hasonló problémája és tudna segíteni, mert hátha csak a monitort a vga-val összekötő kábel hibája és nekeljen azért szerelőhöz vinem h megmondja, h a kábellel van gond...:S:S
2010. júl. 15. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
ha azt hiszed hogy a vga kábel hibája, akkor nézd meg egy másikkal...
2010. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám volt a monitorral, egy idő után elment a kép. Kikapcs, bekapcs, utánna már csak akkor volt látható a képernyő, ha folyamatosan nyomtam a bekapcs gombot. Elvittem szerelőhöz, azt mondta, hogy nincs semmi baja. Azóta sem tudom, hogy mi baja lehet, másik monitort használok.
2010. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kontakthibás a kábel, kicserélik és kész.
2010. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik?
2010. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a kolléga arra gondol, hogy a VGA kábel kontakthibás, így elmegy az adás, a monitor, meg elmegy sleep módba, és ha újra bekapcsolod akkor újra van kép. Egyszerű megoldás lenne, ha nem lenne benne sleep mód, ill. ki lehete kapcsolni. Régebben nekem is volt VGA kábel kontakt hiba, és rohadt egy dolog megforrasztgatni. Nah meg az enyém nem volt EnergySaver monitor, így csak a színek mentek el :P.

Mai napig nem tudom hogy lehetett-e volna cserélni a VGA kábelt. De utólag úgy gondolom igen. Csak lusta voltam szétszedni a monitor burkolatát, mert láttam hogy a csati tőben van eltörve.

Hmm... Lehet meg is nézem fölöslegesen dolgoztam-e. (a VGA kábel fixen jött ki a burkolatból, nem cserélhető)

Azóta lett már egy monitor cserém, és htá ég és föld, de az már egy másik történet...

2010. júl. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!