Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek közül melyik videokártya...

Ezek közül melyik videokártya jobb? Mi egyáltalán a különbség a ventilátorok számán kívül?

Figyelt kérdés

A két videokártya:


[link]


[link]



2019. szept. 15. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Asus kártya

OC Mode - GPU Boost Órajel : 1860 MHz , GPU Alap órajel : 1395 MHz

Gaming Mode (ALAP) - GPU Boost Órajel : 1830 MHz , GPU Alap órajele : 1365 MHz


Gaiward: GPU Alap órajel 1365 MHz

Boost órajel

1680 MHz

1830 MHz (+9%)


Nemsok különbsség van teljesítményben, én az olcsóbbat venném, a garancia a lényeg.

2019. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Azt hiszem akkor maradok az olcsóbbnál.

2019. szept. 15. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Egyik se nagyon éri meg hacsak nem fontos az RTX. 130 -ért van 2 ventis RX5700 ami megeszi reggelire
2019. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fellőtték már a pizsamát 19% os trolladék. Egy bizonyítható okot mondj amiért az RX 5700 gagyi lenne. A 2060 egy szégyen. Bele van építve a Raytracing de még 1080 p mellett is alig tud 60 fpst hozni ha be van kapcsolva. Esetleg nagyon levéve a beállításokat. A DLSS megint csak vicc mert csak 4k nál lenne használható és a franc fog ezzel 4kban játszani és még a képminőség se valami jó DLSS el.


Ja és hab a tortán hogy 2018 ban egy ekkora erejű kártyára 6 giga vramot tettek pfff. Alapból nem lenne rossz kártya ha olcsóbb lenne de az egész Touring széria árazása szar.

2019. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja persze ilyen World of Tanks meg hasonló gépigényű játékok biztosan "simán" elfutnak rajta 4k ban. De megnézném hány FPSt tudna mondjuk egy Shadow of the Tömb Raider, Final Fantasy 15 vagy egyéb komolyabb játéknál LOL. A drivernek mellesleg mi köze egy adott kártyához? A driver mindig orvosolható de egy RTX 2060 sosem lesz érősebb átlagos nyers erőben mint egy RX 5700 ezt vagy elfogadod vagy élsz az Nvidia fanboyos eltorzult világoodban de akkor sem lesz másképp.


2 3 év múlva már valszeg a 2060 supert is

Simábban lenyomja

2019. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondolsz? Megéri a plusz ~20 ezret?

2019. szept. 16. 11:18
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Vagy ez? Az előzőn mintha nem két ventilátor lenne.

2019. szept. 16. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de ha még azt se tudod mi az a referencia hűtéses kártya (vagy ahogy te mondtad "mintha nem lenne rajta két ventilátor) akkor inkább hagyd valaki hozzáértőre, mert ezek után még azt is el tudnám képzelni, hogy ezeket valami celeron proci mellé akarod betenni, meg egy akyga 500w táppal, mert hogy kell a pénz a gpu-ra.

Ha mégis te raktad össze, akkor remélem, hogy nem laksz közel, mert már egy hét múlva ki fog gyulladni valamelyik "okosan" összeválogatott "minőségi" alkatrész.

2019. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem tudom, hogy mi az a referencia hűtéses kártya. 22 éves lány vagyok, ez az első gép, amit összerakok. A közelemben senki nincs, aki ehhez ért, ezért próbálok (nem csak itt) tájékozódni. Próbálok jó alkatrészeket kiválasztani, nem tudom, hogy sikerült-e. A következőket néztem ki:


Alaplap: ASUS TUF B360M-E GAMING

Processzor: INTEL Core i5-9400F 2.90GHz

Memória: HyperX 16GB Fury DDR4 3200MHz 

Videokártya továbbra is kérdéses

HDD: 1 TB WD blue

SSD: 500 GB WD blue

Táp: FSP Hexa+ 500W

Ház: DEEPCOOL Kendomen

Processzor hűtőt még nem néztem, ahogy monitort se.

2019. okt. 8. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!