Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki kell kapcsolni estére a...

Ki kell kapcsolni estére a nyomtatót?

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Minek van egyáltalán bekapcsolva amikor nem használod? Vagy egész nap folyamatosan használod?

Ki kell kapcsolni amikor nem használod hosszabb ideig (pl. 5 percig).

2019. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Típust elárulod? vagy legalább, hogy lézeres / tintasugaras-e.
2019. szept. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ahogy az utolsó hozzászóló is írta a lényeg,hogy milyen technológiájú a nyomtató. Ha lézer,akkor ki mivel folyamatosan fűti a ráégető egységet (kb 20W körül megy el erre). A tintasugarasnak 0-5W között van valahol. Stand by módban nem csak az indikátor led eszik áramot. Típusfüggő. De átlagban 1W vagy alatta van. De kapcsold ki inkább,minek menjen ha nem muszáj.
2019. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A régi nyomtatóm még évekkel ezelőtt elromlott (beszáradt a festék). Mivel nem volt rá igazán szükségem (azt az 1-1 oldalt, ami éppen néha kellett, papírboltban vagy könyvtárban is ki tudtam nyomtattatni), nem akartam, hogy kihasználatlanul csak álljon a polcon, s ne adj' Isten, az előző sorsára jussak vele, nem vettem másikat.

Mostantól viszont szükségem lesz nyomtatóra, ezért tegnapelőtt vettem egy EPSON EcoTank L3060 multifunkciós tintasugaras nyomtatót a Media Marktban.

Bekapcsolt állapotban, szépen csendben elvan ő a polc tetején; ha kell nyomtatnom valamit, nem kell felállni, odamenni, bekapcsolni, várni, míg egyáltalán bekapcsol stb., hanem rögtön tudok is vele nyomtatni. De azért estére a laptopomat sem hagyom bekapcsolva - pedig ő is ellenne szépen csendben. :D

Nos, ezért tettem fel a kérdést.

2019. szept. 15. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem kapcsolnám ki. Nekem lézernyomtatóm van, egy jó régi darab, ez 7 Wattot eszik üresjáratban. Ez egy hónapban 5 kWh, ami kb. 200 Forint. A tied sem valószínű hogy ennél többet eszik. Te tudod hogy megéri-e neked ki-be kapcsolgatni. Az élettartama viszont folyamatosan bekapcsolva sem fog lerövidülni.
2019. szept. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És a sok ember aki nem kapcsolja ki a 7W-ot fogyasztó nyomtatóját+TV-jét+nem húzza ki a telefon töltőjét, stb. elfogyaszt havonta 20kWh-t, évente 240kWh-t per fő, ami Magyarországon csak 1000 fővel számolva (ennél biztosan több van) már 240,000kWh/év, Európában és a világban már hatalmas áramfogyasztás. De persze mindenki nyugtatgatja magát, hogy az ő 7W-20W-ja nem számít. Ahogyan az ő egy szavazata se, az, hogy ő nem gyűjti szelektíven a szemetet, az ő eldobott cigarettacsikkje, az az egy égve hagyott 7W-os energiatakerékos égő, stb... Csak az a gond, hogy többmillió ember gondolja azt, hogy ő egyedül nem számít....

Tényleg olyan nehéz kikapcsolni? Megnyomni egy gombot?

2019. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2019. szept. 18. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!