Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop pasztázás + tisztítás...

Laptop pasztázás + tisztítás után is állandóan megy a venti (szinte)?

Figyelt kérdés

Business class laptop Thinkpad T series nem egy belépős szar.

Amikor új volt alig ment a venti szinte soha. Néha néha 1-1 percre ment.

Most a gép vagy 5-6 éves és a venit szinte mindig megy ráadásul nem is alap rpm-mel.

A gép érezhetően meleg.

Na a nagy bölcsesség: szerviz szétszedés portalanítás újrapasztázás.


Megvolt.

Eredmény: a venti szinte mindig megy a gép meleg.

????


pedig semmire se használom a gépet csak arra amire 5 éve: könyvelés excel word néha netezés. Win7.


2019. szept. 18. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik nagy bölcsesség: a szervíz NEM szedte szét, NEM portalanította és NEM pasztázta újra.

Csak lenyúlták a pénzedet.

2019. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

„Egy másik nagy bölcsesség: a szervíz NEM szedte szét, NEM portalanította és NEM pasztázta újra.“



!!!! előttem csinálták. ott előttem néztem elejétől a végéig. erről ennyit.

2019. szept. 18. 11:57
 3/6 hypno ***** válasza:

5-6 éve új volt a ventilátor és akkor is állandóan ment, csak nem volt hangja, csak komolyabb terhelés alatt. Azóta megkopott a csapágyazás és felzajosodott.


Kevésbé valószínű, de lehet hogy a BIOS-ban magasabb hűtési teljesítmény lett beállítva.

2019. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
100%

Még egy nagy bölcsesség: 5-6 évvel ezelőtt egy átlagos gép teljesítménye jóval kisebb voltb mint egy átlagos mai gépé. A szoftvreek erőforrásigényét pedig az alájuk tett vas teljesítményéhez optimalizálják. Egy 5-6 éves és egy naprakész szoftver általában kevesebb erőforrást igényelb mint egy mai kiadás. Azaz azonos hardvert nem egyformán terhelnek...

Könnyen előfordulhatb hogy amelyik program régebbi verziója alatt a CPU alapteljesítményen kényelmesen elketyegett, annak a legújabb verziója ugyanazt a procit csúcsteljesítményen pörgeti...

2019. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shaddark ***** válasza:

Igen, és az intel security javítása se tett jót neki gondolom, egyes gépeken ez 20-30% teljesítmény romlást okozott.

Én visszaraknám valamelyik régebbi biost amiben még nincs ez benne.


Amúgy az alkatelemek is romlanak idővel, ha kiforrasztassz belőle egy 100uf-es kondit és megméred látni fogod hogy az most kb. 50-70uf.

E miatt a fetek is jobban erőlködnek, magasabb terheléssel éri el ugyanazt a teljesítményt.

Ami nem is elég már ahogyan előttem írták, nagyobb teljesítmény kell a mostani szoftvereknek mint anno 5 éve.


- Ha nagyon a szívedhez nőtt kondiztasd át, sokba kerül és nem éri meg, de ha nem az anyagiak hanem az érzelmi vonal számít az segíthet rajta.


Think bologokon azt írják alul-feszelni szokták olyankor amikor eljön ez az idő...

2019. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnézném hány százalékon meggy a processzor, amikor nem csinálsz semmit a gépen. Nem pörgeti indokolatlanul valami?
2019. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!