Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC építésnél mennyire fontos...

PC építésnél mennyire fontos az ESD/antisztatikus csuklópánt?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a statikus töltés kárt tehet a PC komponensekben ha nem figyel rá az ember eléggé, viszont azt is olvastam, hogy elég ha az ember szerelés közben párszor megérinti pl a radiátort, hogy földelje magát. Így hát a kérdésem az lenne, hogy mennyire fontos az ilyen típusú csuklópánt használata, avagy elhanyagolható-e?

2019. szept. 19. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne szerelj szőnyegen, vagy olyan felületen, ami feltölthet. Ha biztosra akarsz menni, megfoghatsz szerelés előtt egy földelt fém valamit is, de ez a csuklópántozás, meg hasonlóak tökéletesen feleslegesek egy átlag felhasználónak.
2019. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már összeszámolni sem tudom, hányszor szereltem szét és össze PC-ket különböző ruhákban, helyeken és padlóburkolatokon. Sosem volt rajtam csuklópánt és sosem volt belőle baj.
2019. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eddig még csak képen láttam ilyesmit.. :)
2019. szept. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Soha az életben nem használtam, pedig összeraktam már pár PC-t. Sőt, mást sem ismerek aki használt volna. Teljesen felesleges.
2019. szept. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha nem gyapjúruhában állsz neki szerelni, nem szőnyegen dörzsölöd a pamut zoknit, sok baja nem lesz. A radiátor megfogása valóban elvezeti a testfelületen lévő áramot, azt megfoghatod a szerelés előtt, baj nem lesz belőle.

A csuklópánt meg az antisztatikus szerelőlap hasznos, de az estek 99%-ában, ha nem ész nélkül csinálod, nem fogdozod a nyílt áramkört, tüskét stb, semmi baja nem lesz a gépnek. Én már összeraktam jó pár gépet csuklópánt nélkül, semmi bajuk nincs, viszont ha nagy üzemben csinálod (pl szerviz) és tényleg napi 20-30 gép megy át a kezed alatt, akkor javasolt, nehogy véletlenül kinyírj egyet és fizetheted meg az árát.

2019. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!