Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az NVMe és a...

Mi a különbség az NVMe és a SATA3 SSD-k között?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni a laptopomba egy SSD-t, de csak annyi info van a laptopon, hogy PCIe SSD Storage M.2. (lenovo legion y520)

az nvme és a sata3 ssd-knek más a a végük. Tehát akkor nem mindegy, hogy melyiket veszem?


2019. szept. 23. 12:42
 1/3 A kérdező kommentje:

közben rátaláltam erre, ilyen ssd jó a laptopomba:

PCIe NVMe - 2280 (80mm x 22mm)


viszont úgy tudom (javítsatok ki), hogy a 2.5-ös SSD pedig mindenhova passzolnak.

[link]

konkrétan pedig ezt néztem ki. Megfelelne?

2019. szept. 23. 12:51
 2/3 A kérdező kommentje:
2019. szept. 23. 12:56
 3/3 Derwer ***** válasza:

1; Egy SSD lehet 2,5" fogalalatú vagy M.2 foglalatú Ez fizikailag két tlejesen eltérő méret.


2; A 2,5" méret mindig SATA csatoló felületet jelent. (10éve már csak SATA3at, de amúgy SATA 1-2-3 kompatibilis)

Az M.2 folalat mögött lehet SATA adatbusz (3as) vagy NVME adatbusz.


3; A SATA3 6GBPSre képes, az NVME 32GBPSre.


A SATA3 már szűk keresztmetszet manapság, érdemes NVME-ben gondolkodni. (nem mindegyik eszközben van NVME csatolófelület, sőt ma még inkább a drágább kategóriában)


A gyakorlatban egy SATA SSD 500MB/sec-nél tetőzik, egy NVME-s pedig 1500-3500MB/sec-nél. (Megabájtot írtam itt már, nem Megabitet!)

2019. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!