Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kompatibilis konfig? Első PC...

GyöngyösCity kérdése:

Kompatibilis konfig? Első PC építés

Figyelt kérdés

Szüleim szeretnének olcsó számítógépet kb 50-60E ftból és felajánlottam hogy építek egyet mert ez engem egyébként is érdekel, kompatibilis ez a konfig? köszi a segítséget


Először építek gépet


[link]


CPU: AMD A6 9500

ALAPLAP: ASROCK A320M PRO4 (hallottam rosszat is de többen dicsérik ár érték arányban)

GPU:ezen még nem gondolkoztam de erre gondoltam MSI GT710 2GB DDR3 GT710 2GD3H LP (keretösszegen kívüli)

hűtő még változhat de egyenlőre ezt néztem AMD Wraith Stealth Processzor hűtő



2019. szept. 29. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a linkkel nem jött be semmi.


Hagyd a francba a dedikált videókártyát, inkább vegyél prociból egy 200GE-t (vagy 2200G-t) és használd az integráltat.

Memóriából 2x4 Gigát ajánlok, DDR4-est. A dual-channel sokat számít APU-k esetén (mikor az integráltat használod). Illetve a gyors RAM is segít, úgy általában a ZEN (A fenti 2XXGE Athlon illetve minden Ryzen) alapú prociknak, de nagyon plusz pénzt nem költenék ebben az esetben memóriára.

Az alaplap eléggé mindegy egy ilyen gép esetén, várhatóan nem lesz fejlesztve meg túlhajtva. Inkább a tápra költenék egy kis pénzt, mint egy jobb alaplapra. Mindenesetre egy USB-C csatlakozó jó ha van rajta.

2019. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Igen a RAMokkal én is dual-ban terveztem és 2x4gb bőven elég is lesz. valószínűleg nagyon nem lesz fejlesztgetve


az alaplap terén is megfogadom a tanácsod, köszi ;)

2019. szept. 29. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A processzorban van integrált videovezérlő, ráadásul jobb is, mint a GT710, úgyhogy nincs szükség külön vásárolni.
2019. szept. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne tegyél bele GT710-et, inkább egy Athlon 200GE-t, ami egyrészt erősebb, mint proxi, az iGPU-ja pedig erősebb, mint egy GT730.
2019. szept. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
Plusz egy az utolsónak. Az A6 9600 egy átműtött FM2+-os processzor nagyon nem éri meg. Athlon 200Ge, vagy mivel nem kell kártya és ugyanott vagy, esetleg Ryzen 2200G is beleférhet. Gondolom tápegység meg ilyesmi már van, mivel máshogy nem fér ez bele a mondott keretbe.
2019. szept. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen a tápegységet sem számoltam bele


köszi mindenkinek!

2019. szept. 30. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!