Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Adott egy Lenovo T61 laptop , eddig működött viszont pár napja egyszerűen nem kapcsol be , felpörög a cpu hűtő aztán leáll, majd újra indul és folyamatosan pörög de semmi nem jön be a képernyőn, pásztázva szerintem mióta megvan, nem volt én is használtan vettem , szét is bontottam a ventillátort kitisztítottam de így sem működik, vettem egy pasztát, érdemes lenne újra pásztázzam? Talán az lehet a gond? Amúgy elég hamar melegszik.Rammot is cserélgettem az sem hozta helyre .

2019. okt. 2. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Így kevesen fognak rákattintani, de a fórum GYIKL-ban is szerepel, hogy a kérdés címe utaljon a tartalomra.

A "Tundátok segíteni?" csak arra utal, hogy valószínűleg macerás lesz a kérdező, mert még azt az apróságot sem tudta megtenni, hogy a kérdést pl. így címezze:

"Lenovo T61 nem kapcsol be, ventilátor megy, mi lehet a baj?"

2019. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Haburc ***** válasza:
Javítottam már egy pár ilyen laptopot. Az a tapasztalatom, hogy a túlmelegedés következtében elengednek a forrasztási pontok a videóchip BGA-nál. Ezt lehet orvosolni. Ha van hőléged, takard le az alaplapod fóliával, csak a videóchipet hagyd szabadon, és körkörösen melegítsd 2-3 percig, majd hagyd kihűlni szépen lassan. Ha nem válik be a módszer, akkor rakd be a sütőbe fóliát tegyél alá meg tedd alá a tepsit, arra is fóliát, a rácsot középre és rá az alaplapot fóliába becsavarva. Persze procit memóriát gombelemet el kell távolítani előtte. Ha integrált a proci maradhat. Kb 10 percig 200 fokon melegítsd, Persze ezt villanytűzhelybe tedd. Ha kihűl magától, próbálhatod. Egy próbát megér.
2019. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Haburc ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, alufóliával takard.
2019. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!