Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a Google Chromeot és az...

Ha a Google Chromeot és az oprendszert az SSD-re telepítem akkor mennyivel lesz gyorsabb?

Figyelt kérdés
2019. okt. 3. 13:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve szabadna böngészőt rátelepíteni, vagy káros az SSD-re nézve?
2019. okt. 3. 13:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan telepíthesz rá bármit, normál használat mellett egy ssd sok évig megbízhatóan teljesít

Ami a sebességet illeti, hdd-hez képest meglepő a változás. A rendszerindítás, a programok és egyéb fájlok megnyitása, a rendszer frissítése jelentősen gyorsabbá fog válni

2019. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az első írja valamint amit nem javasolnak a torrentezes ssdre mentve mivel a folyamatos adatírás rövidíti az élettartamát így javasolt h hdd-re történjen a mentés.
2019. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendszernek (és programoknak) SSD, adatoknak HDD
2019. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan telepíts rá bármilyen programot.

Az újabb rendszereket már felkészítették egy SSD-re.


Egy szabály: ne tedd teljesen tele az SSD-t! (legalább 10% maradjon üresen, vagy annyival kisebb partíciót készíts)

Ezenkívül: minél kevesebb adat van rajta, annál kevesebb adat-átmozgatást csinál. (hogy egyenletesen használódjanak a memóriacellák)


Személy szerint a böngésző gyorsítótárát (disk cache) azért kikapcsoltam. (Firefox)

Chrome esetén az indítóikonjának Tulajdonságainál, a Cél mező végére lehet paramétereket beírni, például:

"C:\Program Files\...\chrome.exe" --disk-cache-size=1 --media-cache-size=1

2019. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. okt. 3. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!