Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire szoktak belenézni a...

Mennyire szoktak belenézni a fileokba adatmentéskor?

Figyelt kérdés

Van egy Lenovo laptopom, Win10 van rajta és nem indul. Felkészülés az automarikus javításra ezt írja ki... valószínüleg megsérült egy rendszerfile... én nem értek hozzá és nincs IT-s ismerősöm


Nos van jó pár home videóm a gépen, eléggé dekotatív nő vagyok és ha beviszem, akkor félek hogy belenéznek a fileokba, esetleg felkerülnek az internetre. Szóljak egy férfi ismerősömnek, hogy vigye ő be vagy túlparázom?


2019. okt. 9. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Háát, ez esetben nem parázod túl, de attól függ milyen az illető szaki jelleme. Ilyen videókkal inkább baráti körben keresnék segítséget. Csak C partíciód van, és ott van minden?
2019. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Általában nincs ilyesmire idejük, de tapasztalatból mondva inkább vitesd be férfival.


De egy pendrivera kiírt windows telepítő valószínűleg tudná javítani a problémát (adatvesztés nélkül), ha nem ment tropára az adattároló.

2019. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem megprobálom akkor, de augusztusban volt utoljaba mentesem es felek, hogy elrontom es torlodik minden. Azon agyallk, hogy van-e D particiom...
2019. okt. 9. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Vagy egy Linux cd-vel mented a fájlokat egy külső HDD-re pl, utána pedig törlés a gépről. És legyen C és D partíciód! A D-n legyen minden(!) adatod!

Van dvd író is a gépben, vagy csak USB?

Én nem kockáztatnám ezeket a videókat...

8.1-re itt egy leírás ue a 10-re [link]

2019. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! Ubuntum volt, de kb 5 eve, mar azt se tudom hogy mukodik... Sik hulye nem vagyok hozza, de reg foglalkoztam ilyesmivel. Az lenne a legjobb, igen, ha lementenem es formaznam utana.
2019. okt. 9. 22:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Laptopnál szerintem alap volna a titkosított merevlemez. Vagy legalább a home poreszt titkosítanád, és akkor nem gáz szervizbe vinni a gépet, mert úgysem látnak bele.


Egyébként Linux Live USB. Érteni sem kell hozzá, bebootolsz, lemented, ami kell, aztán újratelepítés.

2019. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utólag konnyu okosnak lenni. Nalam nem alap a titkositas.
2019. okt. 10. 08:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Itt egy olyan eszközről van szó, amit magaddal tudsz vinni, buszon felejteni, el tudják lopni a táskáddal együtt.
2019. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem járok busszal... repülőn csak nem hagyom. Plusz ha valaki talál egy laptopot nem első dolga megnézni, hogy mi van rajta, inkább újra rakja.
2019. okt. 10. 15:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Vagy javítasz win10, vagy live linux...én nem vinném be a helyedben így.


Lemez cd a meghajtóba/kikapcs>bekapcs> bekapcs közben nyomogatod az F12 sűrűn> bejön a boot képernyő> indítás cd-romról>linux betölt megvárod>file kezelőt elindítod kicsit szaszerolsz>az elején már rádugott akár pebdrive-ra a szokásos copy/paste fájlkezeléssel lemented a videókat. Ha ott van a külső valamin, akkor törlöd a gépről.


C és D partíció pedig legyen! (lesz ez még így se)

2019. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!