Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen nas-t ajánlanátok...

Milyen nas-t ajánlanátok kifejezetten torrentezéshez?

Figyelt kérdés
Két lemezes kellene, és olyan ami a jelenleg 2gigás thome netem a lehető legjobban ki tudná hajtani (merevlemezt is írhattok).
2019. okt. 10. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 gigát merevlemez soha nem fog kihajtani, 1et is éppencsak, de csak akkor, ha a külső szektorokra ír. Ezt a sebességet csak SSDvel tudod kihajtani, de az meg hamar elhasználódik, ha naponta újraírod a felületét.
2019. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jogos. Akkor úgy fogalmazok, hogy mi az a NAS/merevlemez kombó amivel a legjobban kitudom haszálni?
2019. okt. 10. 10:55
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem egyik se tudja. Eleve egy ekkora sebességen a torrentezés rohadt CPU igényes, a NAS -ok ba meg nem raknak valami bika CPU -t. A merevlemezek sebessége is kevés hozzá. Még ha RAID tömböt csinálsz több lemezből akkor is kevés lesz.
2019. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Synology-nak vannak 5-8 fiókos dual ethernet portos nas-jai. Veszel bele 8db 6TB hdd-t és már mehet is. És persze agregálós routert is kell venned ha más eszközt is rá akarsz kötni. Ez összességében lehet drágább mint az autód értéke. Persze lehet hogy túl csóró vagy hozzá. Nem elég ha csak a lánc egyik szeme erős és a többi gyenguc.
2019. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Agyrém ez a féle sebességmánia!

Mitől jobb ha 1 perc alatt töltesz le egy tizenakárhány gigás filmet? A 4-5 percbe beleőszűlnél ugye? 😆

Nem mellesleg majd azt figyeld meg hányszor fog megszakadni a neted mikor tolod fúllgázzal...mert az ám nagyon jellemző náluk..

2019. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Jogos, amit előttem írnak. Nekem "csak" 150 / 50 megabites csomagom van. Már azzal is egy 1080p -s filmet 10 perc alatt leszedek. Én nem gondoltam túl ezt a házi torrent seed szerver dolgot. Androidos TV BOX CoreElec rendszerrel rákötve egy USB -s vinyó. Megy a torrent 24/7 -be. Fogyasztása jelentéktelen és az egész megvan egy 20 -asból. Ráadásul egy teljesen korrekt médialejátszó is egyben, amin eddig semmilyen formátum nem fogott még ki.


Ha csak torrentre kell, felesleges a NAS.

2019. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!