Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi van itt az emberekkel a...

Mi van itt az emberekkel a használt hardverpiacon?

Figyelt kérdés

olyan árakat kérnek a facebookon, hogy az állam leesik... ryzen 1400-ért, 2 éves, gar nélkül, belinkelem neki az árukeresőt, hogy ennyiért megy most újonnan... körülbelül ő is annyiért adja...


és nem csak 1 hirdetőnél, a legtöbbnél ez van... és elkezdik linkelgetni a legmenőbb webshopokat, hogy ők 20%-al többért vették, mert persze hogy a legmenőbb webshopokból kell rendelni, atyaúristen kiszállítással meg atyaúristen feláras szolgáltatásokkal stb.


szerintetek reálisan használt termék hány százalékkal ér kevesebbet? Illetve a mai árakat nézem, és a termék mai teljesítményét, az most engem hol érdekeljen, hogy 5 éve ő 500 ezerért vette? az ma nem ér mondjuk csak 100-at már, többet nem


ez egy elavuló termék. ti hogy lövitek be reálisan a termék árát? hány százalékkal ajánlanátok kevesebbet mondjuk ryzen termékekre?


továbbá emberek egyszerűen annyiért akarják adni a használt termékeiket, amennyiért ők vették... senki nem akar bukni rajta, csak sajnos ez nem így működik, főleg ilyen gyorsan elavuló termékeknél... inkább vett volna aranyat, vagy bármi mást, na azon lehet nem bukott volna, de lehet még azon is


2019. okt. 11. 08:30
1 2
 1/11 hypno ***** válasza:
66%

használt terméke válogatja, hogy mennyiért lehet eladni. Volt olyan Canon nyomtatóm, amit 3 évesen drágábban adtam el mint amennyiért vettem, mert legendásan olcsó fenntartású és tartós volt, CD-re is nyomtatott és közben leálltak a forgalmazásával.


Nálam alap, hogy egy használt cuccnál az újkori árból leveszem az ÁFÁ-t és annál többet soha semmilyen körülmények között nem adok.


Különben is...a kínálati árak jellemzően alkuképesek. Ha valami tetszik, beígérek annyit amennyit nekem megér, aztán vagy megkapom annyiért, vagy nem. Próba szerencse.

De nem sértődök meg azon sem, ha valaki lepattint...szíve joga.

2019. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
66%
Sokan próbálkoznak, vannak amikből nehéz belőni a reális árat mert kevés van az adott termékből a piacon. Én is volt, amit felraktam annyiért amennyiért tudtam, hogy sose fog elmenni,de próba cseresznye. Aztán szépen vittem le az árat, amíg nem lett jelentkező. De amúgy egyszerű, ha drága nem kell megvenni.
2019. okt. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Sokan megvették drágán régebben, és most hogy leesett az ára a termékeknek nem akarnak rajta túl sokat bukni. Jó példa erre a ram, különösen amikor ddr3 ramokat árulnak majdnem annyiért ammenyiért dupla akkora sebességű ddr4 ramok van újonnan.
2019. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem volt már olyan érdeklődöm (nem hardver, azt hiszem hűtő volt, vagy konyhaszekrény), aki azt mondta, hogy messzebbről kell jöjjön a termékért utánfutóval, és levonhatjuk-e a benzinárat a termék árából? Mondtam neki, hogy köszönöm az érdeklődést.


Vagy a mennyit engedsz a feléből, végletekig alkudozók, vagy akik a postaköltséget bele akarják számítani a termék árába, mint alku. Bár az utóbbit még néha elviselem, ha nagyon szabadulni akarok a cucctól.


Vagy akik félrerakatják a terméket pánikolva, hogy nekik mindenképp kell, majd utána se telefonra, se sms-re nem reagálnak. Max sms-re 1 nap csúszással, és így el pingpongozunk egy hétig is akár.


Amit te írsz, az is nagyon sűrű jelenség sajnos, hogy hát ez egy drága termék volt anno kérem tisztelettel, hát nehogy már annyiért oda adjam, mint amennyit ön ajánl.


Úgy hogy van arc nagyon sokszor sajnos.

2019. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

én ezt tapasztalom, amiket fentebb leírtam...


mivel itt, a gyakorikérdéseken nagyon gyakran felkerül az a téma, hogy használtan kell venni...


és pont ezért lecsekkoltam most a facebook marketplace-t, és nagyon magas áron adják a 10 éves netezős gépeket is, amik már össze vannak rohadva a portól, úgy le vannak fotózva... vagy nem ért a gépekhez az eladó annyira, de megvan neki 10 éve, és felrakja 30-40 ezerért a komplett szemétnek való gépet... nehogymár az ő remek számítógépe csak 5 ezer ft-ot érjen alapon

2019. okt. 11. 10:18
 6/11 CspCsj ***** válasza:
67%

Ilyeneken minek felhúzni magad?

Hardverapron ha keresek valamit, de csak 20-25 ezrem van rá, akkor beállítom felső határnak, és az ennél drágábbak már nem is jelennek meg...

2019. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Normális ember NEM a facebookon vásárol


Pl hardverapro.hu - na itt nagyrészt már értelmes árakat adnak meg, ja és van minősítési rendszer

2019. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én igazából nem értem mi hisztizés oka.


Ha nem tetszik az ár, nem veszed meg. Senki nem tart fegyvert a fejedhez, hogy neked márpedig pont azt az adott X felhasználó szarját kell megvásárolni, ha törik ha szakad.


Az ég meg kék, az is zavar?

2019. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8


most mit játszod a fejed? milyen hisztizés?


leírtam, hogy itt nagyon gyakran a használtat ajánlják, és horror árakkal találkoztam... értelmezni tudsz?

2019. okt. 11. 20:54
 10/11 hypno ***** válasza:

#9


Mondjuk jellemzően a kissé elavult rendszerekhez szoktunk költséghatékony fejlesztésként használt cuccokat javasolni.


Például amikor valaki új videokártyában gondolkodik egy buldozer vagy második, harmadik generációs "i" processzor mellé.


Vagy új DDR2 v. DDR3 RAM-okkal fejlesztene, stb.

2019. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!