Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ubuntu telepítése pendrivera...

Ubuntu telepítése pendrivera lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Szeretném rátelepíteni az Ubuntut egy pendrive-ra, hogy ne a Windows mellett legyen és használhassam más gépen is. (LIVE módba nem szeretném rakni)


Tudtommal legalább 30GB helynek kell lennie rajta.

Van is egy 64GB-os pendrive-om, de úgy tudom, hogy ha rá akarom tenni az Ubuntut, akkor NTFS formátumunak kell lennie, de az el fogja rontani a pendrive-ot.

Ha tévedek, javítsatok ki.


Hogyan tehetem ezt meg?


A Válaszokat Előre Köszönöm!!!!



2019. okt. 14. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Persistent storage néven keress rá:

* [link]

* [link]

* [link]

bár live rendszer marad, de megőrzi a módosításokat.

2019. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Eddig Kali Linixot használtam, de csak LIVE modban és ott már elég jól mennek a dolgok és most szeretném kipróbálni Ubuntuban is mindenféle alap segédprogram nékül.

És azért nem akartam a LIVE modot, mert a beállítások törlődnek. De kipróbálom és ha tényleg marad mindem, akkor úgy használom.


De attól még NTFS-nek kell lennie a pendrivenak? Nem fog elromlani?

2019. okt. 14. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Fat32 legyen a pendrive
2019. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lenne a legegyszerűbb, ha csinálnál egy bootolható pendrive-ot Ubuntuval és betennéd a másikat (a 64 Gb-osat) is. Amikor elindult a live rendszer, elindítod a telepítőt és amikor ki kell választani a telepítés helyét, megadod neki a pendrive-ot. Itt már te döntöd el, hogy saját igényeid szerint particionálod, vagy rábízod a dolgot a telepítőre. Arra figyelj, hogy a rendszertöltőt (grub) is erre a meghajtóra írja majd, különben nem lesz bootolható.
2019. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Arra esetleg tudtok megoldást, hogy a Kali Linux LIVE-ban hogyan mentsem el a beállításaimat?

Mert nekem valamiért mindig 800x600-as felbontásban Bootol és nem érzékeli a WiFit, így telepítenem kell küldön egy Wifi Drivert.

Újra bootoláskor meg minden elvész.

2019. okt. 16. 18:50
 6/9 anonim válasza:
Én formáztam többször is NTFS-re, nem tapasztaltam semmi problémát.
2019. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"NTFS-nek kell lennie a pendrivenak"

Érdemes olyan fájlrendszert választani, ami tudja a Linux kernel által használt fájl attributumokat, tehát pl. ext3/ext4.

2019. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"elindítod a telepítőt és amikor ki kell választani a telepítés helyét, megadod neki a pendrive-ot"

Csak kérdés: Az nem okozhat gondot, ha mondjuk másik gépbe téve esetleg más lesz az eszköz neve? (Pl. /dev/sdc helyett /dev/sdd.)

2019. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem okozhat gondot, mert UUID alapján hivatkozik eszközökre már elég régóta.
2019. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!