Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PCIE SSD, M.2 SSD, mi az...

PCIE SSD, M.2 SSD, mi az eltérés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nézem az SSD paramétereket, a PCIE SSD-hez oda van írva az is, hogy M.2 és az is, hogy csatoló PCIE, most akkor melyik?

Úgy tudom az M.2 csatlakozó az olyan mint 2 SATA port egymás mellett és ha alaplap minden SATA portja foglalt, értelemszerűen nem tudom akkor majd használni. 10 éve nem vettem gépet, most tervezek és ezért érdekelne...

Ryzen B450 lapot szeretnék venni valamilyet. SSD-t M.2 csatlakozó nélkül is lehet PCI foglalatba tenni vagy mi a helyzet e téren?



2019. okt. 19. 19:32
 1/3 hypno ***** válasza:

Jó sokat kérdeztél.

Javasolnám ennek a fórum témának az összefoglalóját.

[link]

2019. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Derwer ***** válasza:

1; az m2 az fizikai csatoló felület.

2; A PCIE az a csatoló mögötti adatbusz.


Tömören :

Van 2,5 colos SSD, ami pontosan akkora mint a laptop winyo. Ezek SATA3asok, 500megabájt/secre képesek szekvenciális, elméletileg.


Van M2-es SSD SATA csatoló felülettel, ami fizikailag sokkal kisebb, de sebességben ugyanaz mint az előző. (SATA sebesség limite)


Van M2-es SSD PCIE csatoló felülettel, ami 1500-3500megabájt/secre képes. (ismét csak elméletileg, szekvenciális)


Az alaplapnak és az SSDnek egyazon fizikai és adatbusszal kell persze rendelkeznie.

2019. okt. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden Nvme SSD M2, de nem minden M2 SSD Nvme.


(Nvme = PCIe)

2019. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!