Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen PC-t vegyek 4k fájlok...

Milyen PC-t vegyek 4k fájlok lejátszására, szerkesztésére? Full hd,1920x1080 felbontású monitor is letudja játszani a 4k-t, és csak a memória, és a videókártya a lényeg, vagy a monitor is számít?

Figyelt kérdés

Viszonylag olcsó 150-300 ezer közötti árra gondoltam, nem feltétlen az egészet cserélném le, konkrétan videókártya, tápegység, és memóriabővítésen gondolkoztam, de már 7 éves a gépem, és nem biztos hogy az új hozzávalók kompatibilisek a géppel. Akkor már érdemesebb lenne alaplapot is cserélnem.


Nos jelenleg így néz ki a gépem:

Processzor: Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz

Memória: 8192MB RAM

Videókártya: ASUS EAH6670


...és szeretnék kicsit korszerűbbet, olyant szeretnék összerakni amivel nem fagy le, nem szaggat a 4k-s felvétel, és könnyedén tudom szerkeszteni, illetve ne legyen gond, hogy ha nem full hd-ban, hanem 4k-ban akarom renderelni az adott videót. Tudna valaki ajánlani esetleg egy táp-videókártya-memória kombót, vagy esetleg valami olyan oldalt amin ajánlott összeállítások vannak?



2019. okt. 20. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. okt. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi konfigodból már nem tudsz annyit kihozni, hogy értelmesen lehessen rajta 4k videót renderelni


#1

4k video renderelésre a ryzen 2600 sem lesz az igazi


ezt a konfigurációt tudom ajánlani:


https://www.youtube.com/watch?v=Z8OpmqSa9NM


viszont ki kell benne cserélned a processzort vagy egy

ryzen 2700-ra, vagy a ryzen 3700x-re


arra, amelyikre a pénztárcád engedi. Nagyobb processzort nincs értelme venni, mert kicsi teljesítménynövekedésért már brutál felárat kell fizetni.


Továbbá a 16 GB ramot bővíteni kellene 32 GB-ra, ha ez még belefér, és lesz egy igen komoly 4k videószerkesztő géped. Minél több ramra akkor lenne inkább szükséged, hogyha a videoszerkesztőben a timeline-ra sok videót, effektet akarsz rakni, bár már 16 GB-al el lehet boldogulni

2019. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 annyi még, hogy a ryzen 3700x mellé kérni kell bios frissítést az alaplaphoz
2019. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos még nincs meg az összeg, sőt... Már azon gondolkozom, hogy esetleg a meglévő gépemet kellene valahogy feltornázni. Annyi+ információval szolgálnék még, hogy az alaplapom: ASUS P8H61-MX USB3

Nos, ehhez néztem párosításokat, és kiadott i5, és i7-es processzorokat is. Nem értek hozzá, szóval egy ehhez kapcsolódó kérdésem lenne, hogy az alaplapomba tudok 2x 16 gb ramot rakni? Ugyanis két foglalata van, és a jelenlegi memóriakártyám: kingmax ddr3 1333 ghz 8gb. Vagy függ valamitől, hogy mennyi memóriával gazdálkodhatok? (A tápegységemre max. 500w van felmatricázva). Segítséget előre is kösz!

2019. nov. 11. 04:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!