Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet egyszerre ssd és...

Hogyan lehet egyszerre ssd és hdd a laptopomban?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy SSD-t, és szerettem volna úgy megcsinálni, hogy a laptopban a hdd-t átrakom a DVD-író/olvassó helyére egy beépítőkerettel (caddy), (ott SATA2 csatlakozó van), az új SSD-t pedig a HDD eredeti helyére (ami SATA3-mas). Össze is raktam az előbbiek szerint, az SSD-re feltelepítettem a Windows 10-et, viszont a rendszer indulása után nem észleli a HDD-t (A BIOS-ban se). A HDD-n két partíció van, az egyiken (C) Windows 7, a másikon (D) programok és fájlok vannnak. A probléma egyrészt az, amit az előbb leírtam, másrészt pedig amikor megcseréltem a HDD-t az SSD-vel (vagyis az SSD-t átrakom a DVD olvasó helyére a HDD-t pedig az eredeti helyére), a HDD-ről elindul a Windows 7 és észreveszi az SSD-t, ha viszont az SSD-ről bootolnék (WIN 10-et), nem történik semmi. Azt írja ki, hogy Disk Read Error, és folyton megpróbálná újraindítani magát, de mindig ezt írja ki. Ebben a felállásban mindkét meghajtó látható a BIOS-ban. Mindkét konfigurációt próbáltam IDE és AHCI módban indítani, egyikkel sem sikerült változást elérni. A laptop egyébként Lenovo ideapad 100-15 IBD. Szerintem a caddyvel és az SSD-vel nem lehet gond, mert lehet használni Win 7 alatt.

2019. okt. 21. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezen a gepen egy nagy anarchia, ossze visszasag van, nem csoda, hogy belegabalyodtal
2019. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!