Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ívelt képernyős monitort...

Ívelt képernyős monitort érdemes-e megrendelni valamelyik webáruházból?

Figyelt kérdés

Szeretnék lecserélni a 60Hz-es monitort egy olyanra, amely legfeljebb 144 Hz-es, Freesync-es (amit már Geforce 1060-as videokártyával is lehet aktiválni) és nem TN paneles. Azért szeretnék meglépni a monitor cserét, mert a Doom, a Minecraft és egyéb FPS nézetes játékokban számomra eléggé zavaró a csóva utánhúzás kameramozgás közben.

Az elsőként általam kinézett monitor egy MSI Optix Mag241C márkájú; még sosem volt ívelt monitor az asztalon és szeretnék kérdezni úgy általánosságban, hogy mennyire jó olyan monitort vásárolni, aminek ívelt a képernyője?

Ha egy pár órás játék közben alkalmanként szeretne valaki egy képet, videót vagy szöveget megnézni, az mennyire hátráltatja?

Játékon kívül van-e más haszna az ívelt képernyőnek?



2019. okt. 26. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:

mivel az emberek többsége legalább fél méterről nézi a monitort, szerintem nem, nézd meg, mennek ki a piacról is, nem hozta meg azt az átütő felvásárló erőt, plusz ha vendégeid vannak, a különböző szögek miatt teljesen más és más a színmélység, van ami sötét lesz, a másik oldal pedig vakítóan világos.

Ívelt 32 col vagy afeletti képátmérőnél még elmegy, ott tényleg nagy felületet kell belátni, főleg ha közel vagy, de 24 colosnál, amit te nézel, szerintem semmi értelme, teljesen be lehet látni egy akkora monitort, tudom, mert nekem is ekkora van, csak simán egyenes.



Ettől függetlenül, ha te íveltet szeretnél, azzal sincs baj, itt egy másik: [link]


Normál:

[link]

[link]

2019. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!