Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vákuum hűtő teszt,...

Laptop vákuum hűtő teszt, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üzleti laptopom van, tudom nem játékra való, de néha egy grid, egy dirt rallyt játszok. Viszont ilyenkor mintha fel akarna szállni, úgy süvít benne a venti. A hűtőpadban nem bízok, próbáltam, talán egy piit hidegebb levegőt szívott magába a gép, de semmi érdemit nem tett.

Vannak ezek a vákuumos hűtők, hogy a kimeneti rácsba lehet akasztani, vagy ilyen gumis dologgal oda tenni, és közvetlen a bordáktól szívja ki a meleget.

Mennyit segíthet egy ilyen, illetve mennyire hangos?


2019. okt. 27. 10:37
 1/8 Xhepton ***** válasza:

ilyen "vákumos hűtővel" még soha nem találkoztam ami csövön keresztül kiszívja a meleg levegőt..., én liquidost szeretem használni (magyarul "folyadékost") lényeg hogy rá rakod (jobb esetben a procira) ami általában vmilyen hővezető fém szokott lenni... és akkor egy ilyen gumicsövön keresztül kimegy a meleg folyadék egy kisebb/nagyobb tartályba és lényegében ezt a "külső" tartályt kell hűtve tartanod folyamatosan ami általában egy venti szokott lenni.

a hűtési módszerek közül ha csak nem valami hidrogént nyomatsz bele, ez az egyik leghatékonyabb hűtési módszer.


de bizonyos háttérben futó fölösleges alkalmazásokat is kikapcsolhatsz a feladatkezelőben és akkor egy kicsit az is javíthat a helyzeten

2019. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Portalanítva volt? Hőközlő paszta mikori?
2019. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy gram por nincs benne, pasztázva múlt héten volt.


Ezt az elsőnek:

[link]


Ilyenről beszéltem, és laptopról, nem asztal gépről, nem tudok bele vízhűtést építeni:)

2019. okt. 27. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek gagyik, csak 1 dologra jók: kitördelni a műanyagot a szellőző előtt.

És még hangos is mert a legolcsóbb ventilátor van bennük.

2019. nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja meg jó volna tudni a gép típusát is, néha hűtőpad csodákra képes, de abból is van sok fajta. A notebook aljának a belseje azért ezüst vagy réz színű mert be van vonva alumíniummal vagy rézzel hogy jobban elosztja a hőt:

[link]


Ha nincs is rács az alján, elég ha fújja a műanyagot.


5-6 ventilátor legalább:

[link]

2019. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dell latitude e7450
2019. nov. 7. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki pasztázta? Jól csinálhatta?
2019. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először gondolom a cég akitől vettem, az nem volt a legjobb, terhelés alatt 95 fok szinte stabilan. Vettem pasztát (nem kellett volna, gagyi volt), azzal oda jutott, hogy terhelésél kikapcsolt, mert 105-öt elérte, vettem utána mx4-et, azóta terheléssel 75-89 közt ugrál, és kevésbé fúj a venti.

Igazából most így szükség nincs rá, mert túl melegedni nem tud, csak gondoltam ha van egy ilyen ami nagyobb ventilátor, akkor az sokkal halkabb, mint a beépített, és leveszi a "terhet a válláról", pl ha játszanék.

2019. nov. 9. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!