Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATX alaplapon M.2 csatlakozó...

ATX alaplapon M.2 csatlakozó SATA csatlakozóhoz képest milyen távolságban van? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
M.2 csatlakozó milyen messze van SATA csatlakozóhoz képest? Azt olvastam valahol, hogy bizonyos számú SATA portot M.2 SSD esetén szabadon kell hagyni, hogy csatlakoztatni lehessen, ez mennyire igaz?

2019. okt. 28. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem távolság miatt hanem azt a portot használja pl. ha beraksz valamelyik lapba m.2 ssd t akkor sata 1 be ne dugj hdd-t mert nem fogja felismerni.
2019. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fizikailag nem kéne probléma legyen, általában a PCI-E slotok között van az M.2 cstlakozó, közte és a SATA portok között pedig a chipset/RAM van.

Inkább arról lehet szó, hogy nincs elég sáv a platformon amin vagy(értsd: otthoni asztali gépek), ezért mondjuk a SATA port 5 és 6 kikapcsol ha behelyezel egy M.2 SSD-t.

2019. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bármilyen M.2 SSD esetén ez a helyzet és nem tudok mit tenni? Tudom kétféle M.2 SSD van és nem tudok eligazodni egyik miben más mint a másik.
2019. okt. 28. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
de ez semmiben nem akadályoz, mert egy alap alaplapon is min 4 sata van. igy másik 3 csak elég nem? vagy ssdn kivül még + 4 hdd t akarsz bekötni?
2019. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, már értem, köszönöm.
2019. okt. 28. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Az M.2 SATA típusú (lassabb) SSD-k általában SATA portokat kapcsolnak ki, az M.2 NVMe SSD-k pedig PCI-Express X4 portokat.
2019. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!