Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Múzeumi darabom belét korszerű...

Múzeumi darabom belét korszerűsíteném! Jól gondolkodom ez ügyben?

Figyelt kérdés

megöregedett 2. genes Inteles gépemet cserélném. 8./9. genesre. mielőtt beleolvadnék, elmondanám, hogy miért Intelre esik a választásom. én Adobe programokkal dolgozom csak és sokkal jobban van optimalizálva és jobban ki is használja az erőforrásokat, mint AMD-s társai és a megnövekedett magok miatt van értelme cserélni (plusz 100%-ban kilehet használni az iGPU-t végre!), eddig semmi értelme nem volt... tudjuk miért... csúnya Intel...



jelenleg egy 2400-as i5 duruzsol a gépben 12 giga ram mellet, videokártya integrált (nincs rá szükségem, mert csak 2D-s cuccokkal foglalkozom, oda elég erősek az integráltak*). 1080p mellett ízléses eredményeket hoz a mai napig. amióta támogatja az iGPU-val való rendert a Media Encoder (6. gen-től felfelé), azóta fáj a fogam új vasra, főleg, hogy szépen lassan gyarapodnak a nyers 4K fájlok.



amit szeretnék:


1. legalább ennyi időt (majd' 9 év) kihúzzon, mint a mostani konfigom


2. csúcs 8 magos szörnyetegre tudjam 4-5 év múlva cserélni (a jelenlegi procim erő hangyányival jobb legyen, mint a mostani i5, ezért i3-mal is beérem)


3. 32 giga ram... külső pluginokkal együtt 4K-n megeszi... 1080p-n éppen kihúztam 12-el.


4. megbízható alaplap, ami kihajtja a 9. genes i9-cet, de tuningra nincs szükségem.



vinyóim vannak, de egy M.2-es cumákot látnék még a rendszernek, mert nem egészséges, hogy a C-re szemetelem az Adobe szemetet, ami be is lassított mindent


házikóm, tápom, és CPU hűtőm van, ezekre nem szeretnék költeni.


bőven 200 rugó alá szeretném a végösszeget lecsípni.


Windows-hoz is szeretnék tippet kérni. nem nagyon kibékülve a 10-el. semmi extra, csak nem bejövős... mindenképpen kell ennek a 10, vagy elég neki a 8.1 is?


apropó, ha AMD oldalon is meglehetne valósítani, akkor mit ajánlanátok? (mondjuk akkor egy használt R9 290 társaságában)


jáccás off, munka mellet nem érnék rá sajna, pedig adnám.


köszönöm a segítségeket és a tippeket előre is!


*természetesen csak Adobe progikra értem ezeket, mert csak azokat használom.



2019. okt. 29. 17:13
 1/3 A kérdező kommentje:

ja és hűtőm is van! ponotsabban egy ID-Cooling SE-207. szerintem tuning nélkül hűvösen tartana egy i9-et is. meg vettem új kuckót. Zalman I3... itt csücsülne az új osztag is.

ennyit kiegészítésről, előre is köszi mindent!

2019. okt. 29. 17:18
 2/3 anonim ***** válasza:

"bőven 200 rugó alá szeretném a végösszeget lecsípni"


Akkor csakis a használt piacon van lehetőséged keresgélni.

Szarból még mindig nem lehet várat építeni..

2019. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csak munkára megsugom ryzen erősebb..
2019. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!