Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nehéz megépíteni egy gépet?

Nehéz megépíteni egy gépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, kissé buta kérdés, de eddig sosem építettem gépet a nulláról. Fejlesztettem, cseréltem, de az alap mindig adva volt. Beruháznék egy erősebb masinára (450-500 ezer), és szeretném a legtöbbet kihozni belőle, na meg nyilván szép adag sikerélmény lenne. Elméletben értek hozzá, mivel tanultam, de az annyiban merül ki, hogy tudom, mit hova kell dugni, mert gyakorlatban sosem csináltam, és nem is nagyon tudom, mernék-e egy drágább VGA-t a két kezembe fogni.

Mik a tapasztalataitok? Nagy kárt úgysem okozhatok, vagy nagyon necces drágább hardverekkel elkezdeni?

Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 30. 23:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Valójában jóval fontosabb lenne, hogy én építsem, mint azt elmondtam. Hiányzik ez a gyakorlat a tudásomból, és szeretném ezt a lyukat betömni.
2019. okt. 30. 23:37
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnézel 2-3 videót(meg a kommenteket is), aztán amelyik szimpi volt azt építés közben is a mobilodon megnyitva tartod. A gépház elülső paneljének bekötéséről meg tanácskozz az alaplapi kézikönyvvel meg a google képkeresőjével. Ha nagyon esztétikusan akarod az egészet, akkor akár kereshetsz egy építős videót konkrétan a házadról, kábel menedzsment végett.
2019. okt. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha van elméleti tudásod akkor tudod mi mennyire kényes, nemgorőd le a kondikat ic-ket stb, tudod hogy kell helyesen berakni eg procit, paszazni, hogyan és mikor. Az alap az, hogy a megfelelő procit a megfelelő lapra a lapot meg a megfeleő házba tedd.
2019. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

Már nem azért, de én tuti nem egy fél millás konfigon gyakorolnék, ha előtte még nem csináltam ilyet soha. Mikor a boltok 0-5000 FT -ért összerakják.


Inkább vennék pár olcsó elavult alkatrészt a hardver apróról és, és inkább azzal. Pl kevesebb int egy 10 -esből összehordható egy LGA775 -ös konfig. Amit aztán ugyan annyiért eladhatsz. És 0 Ft -ért gyakoroltál kicsit.


Én már láttam olyanokat, akik nagy mellénnyel neki kezdtek youtube videók alapján, utána annyira elbarmoltak 1-2 alkatrészt, hogy garanciáztatni sem lehetett már.

2019. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem sikerült összeraknom a gépemet, akkor neked is menni fog. Pár dologra kell nagyon odafigyelni, pl. hogy ne görbítsd el a tűket az alaplapon (AMD-nél CPU-n), legyen paszta a kupak és a hűtő közt stb... A csatlakozók többsége bolondbiztos, ami meg nem, az is meg van világosan jelölve, hová való. Nézz meg pár gépépítős videót.
2019. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
meg alaplapi meg proci manual ero kézi könyv is segít sokat
2019. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg szétkapom majd a jelenlegi gépem, és elsőként megpróbálom ezzel. Én főleg a processzortól félek, mivel egyszer, amikor hűtőt cseréltem, majdnem megtörtént a baj.
2019. okt. 31. 09:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hűtő cserénél tolj be egy Prime95-t pár percig, hogy bemelegedjen a proci, csak aztán áramtalaníts és kezd el a szerelést.

Illetve kicsit csavard is a hűtőt, Ryzen gyári hűtőket szokás a procival együtt szedni, aztán mehet a borotva pengés visszahajlítás.

2019. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
100%
#8: Azt bármilyen AMD -vel meg lehet csinálni sajnos. Gyári Ryzen hűtőnél meg csavargatni sem nagyon tudod a rögzítő csavar miatt.
2019. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is először ne egy félmilliós gépen próbálkozz. Olvasd el a manual-t és nézz videókat.

Amit még előttem nem említettek az a gép tervezés folyamata. Ugye itt is nagyon sok mindenre kell figyelni, hogy passzoljon (pl alaplap mérete, megfelelő mennyiségű csatlakozó, processzorhoz megfelelő alaplap stb.)

Ezeket azért valószínűleg tudod. De érdemes használni online gépösszerakó oldalakat, mert van amelyik kijelző, ha valami nem passzol.

A gép tervezéshez javaslom az RP's Lair youtube csatornát (főleg az első videóit):

[link]

2019. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!