Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú az új laptopom?...

Miért lassú az új laptopom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
2 napja vettem egy új laptopot. Dell: Intel Pentium processzor, 4 GB RAM, 1000 GB HDD. Telepítés óta laggol és többször befagy. Visszavittem az üzletbe, ahol vettem és ott azt mondták, hogy várjam meg, míg letölti a Windows 10 az összes frissítést. Megvártam és ugyanúgy lassú. Valamint elméletileg 4 GB ram memóriája van,mégis a feladatkezelőben a memóriához azt írja, hogy 60% pedig csak 400 MB megy, ezt sem tudom miért lehet.

2019. okt. 31. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért lassú mert elavult.

Írd le a pontos típusát, hogy lehessen tudni milyen hardverekkel van szerelve.

2019. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1tb merevlemez 5400 rpm lassú nagyon a mai feladatokhoz kell egy SSD ami hozza a sebességet ma már szerintem ez alap kellene h legyen. Így egy pentium szintű proci mellett lassú hdd ne várj csodát tőle. És igen írd le a pontos laptop típust mert így keveset tudunk.
2019. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
DELL Vostro 3568 Laptop Pentium 4415U 4GB 1TB HD Win 10 Home fekete /N2092WVN3568EMEA01_1905_HOM/
2019. okt. 31. 11:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Az miért lehet, hogy azt írja a feladatkezelőben a memóriára hogy 60-70%on megtelt 400-500 MB, mikor 4 GB RAM van benne?
2019. okt. 31. 11:24
 5/8 Derwer ***** válasza:

1; Ez egy nagyon gyenge CPU. Az én I5ösöm, több mint kétszer ilyen erős. (8250u , mindkettő 2017es)

2; A HDD ma már elavult, SSD kell a gyors működéshez. (ezt biztos tudod cserélni 20-30Kért)

3; A RAM foglalásoddal akpcsolatban valószínűleg valamit, valahol félre értelmezel, küldj képernyőfotót.

2019. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt a hibát követted el, hogy Windows 10-zel akarod használni. Erős gépen, ahol van elég elpazarolható erőforrás, ott működik. Viszont egy Pentiumos laptopon 4GB RAM, IGP és HDD mellett használhatatlan.
2019. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Vidd vissza ha tudod és legalább egy i3-al szerelt lapost hozz el amibe van SSD !! Én igazából 8gb alà nem mennék ma már, persze a 4 is elegendő lenne mondjuk böngészni filmezni stb.

Ha jól értelmezem azon vagy h miért van 60% memória használatod holott te 400-500mb ot látsz, a videokártya elvesz a memóriádbol ezért lehet ez, ezt is lehet korlátozni bios-ban pl.


Fontos ismét el kell mondani vásárlás előtt inkább kérdezz be fórumokra mielőtt cselekszel ha nem értesz hozzá pl [link]

2019. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy szót se értek ezekből, de az én laptopom is lassú. HP RMN TPN-130. Bekapcsoláskor is nagyon lassan tölt be, de bárminek a megnyitása, pl. Chrome, Word nagyon lassú. Esetleg tud valaki ajánlani egy olyan típust, ami nem lassú? Csak iskolai jellegű munkákhoz kell (word, excel, powerpoint) és egyszerű netezéshez (facebook, cikkek olvasgatása).
2019. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!