Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hangos egy kicsit a...

Miért hangos egy kicsit a tápegységem? (Cooler Master GX 750W)

Figyelt kérdés

2019. nov. 3. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyen a ventije
2019. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elég szomorú. És az segítene valamit ha a ventilátora a számítógép házban felfelé nézne? Alsó tápos a házam. Mert sokszor játék közben eléggé hangos és a tápegységen lévő rács eléggé meleg. Azért gondoltam erre hogy így hátha több levegőt kapna. Mert alul nem igazán van neki rács kialakítva.
2019. nov. 3. 21:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs rés kivágva a gépház alján akkor nyilván felfelé kell fordítani a tápegységet. Amenniyben nincs házventilátorod, akkor ez sem túl jó, mert akkor ez a ventilátor fogja a konfiguráció teljes hőjét elvezetni, így a processzorral a videokártyával is szembesülnie kell, de legalább akkor azok hűvösebben fognak üzemelni.
2019. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van egy ventillátor a gépház hátulján ami kifelé fújja a levegőt. Zalman z11-es házam van és nem igazán van a tápegységnek rés kivágva a ház alján.
2019. nov. 3. 22:06
 5/14 ThodEE GoD ***** válasza:

Ez tényleg nagyon kevésnek tűnik: [link]

teljes mértékben elfogadható ha emiatt hangos főleg ha poros is :/

Első körben egy takarítás, ha az nem segít akkor flex :)

2019. nov. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ki van takarítva a tápegység. Csalódtam a Zalman markában. Próbáltam azokat a kis lemez részeket amik egy kicsit felfelé állnak delfeszíteni de nem ment. Valahogyan össze kell hoznom, hogy jó legyen.
2019. nov. 3. 22:29
 7/14 A kérdező kommentje:
Alá tettem a kezemet és szinte semennyire sem éreztem, hogy ott tudná beszívni a levegőt a tápegység.
2019. nov. 3. 22:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Érdemes megzsírozni kicsit a venti csapágyát. Másik lehetőség, hogy csendesebb ventis, jobb hatásfokú tápra cseréled.

És igen, sajnos a Zalman házak sem épp a csendről híresek.

2019. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos egyenlőre nem aktuális, hogy új tápegységet vegyek. Pedig már egy jó FSP-t ki is néztem. De így viszont játszani sem merek a gépen.
2019. nov. 3. 22:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Az FSP gyári tápegységeikben szintén csapnivaló a ventilátor, a designpartnerüktől vegyél (BeQuiet) tápegységet, ugyanúgy az FSP gyártja a tápegységeket, csak BeQuiet ventilátorok vannak bennük, amik a piacon a leghalkabbak. Mindenesetre ideiglenesen az segíteni fog, hogy felfelé fordítod a tápegységet.
2019. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!