Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen típusú monitort vegyek?

Milyen típusú monitort vegyek?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy IPS paneles monitort vegyek, de engem szerintem nagyon zavarna az IPS glow, mivel olyan játékokkal játszok, olyan filmeket nézek, amikben sokszor van sötét, így elég feltűnő lenne.


Amit keresek: min. 75Hz, 1-5 ms válaszidő, 24", 1920x1080, 16:9, Freesync.


Játékra és filmnézésre is használnám. Fontos, hogy a válaszidő ne csak papíron legyen kicsi, hanem azt tudja a valóságban is.


VA paneles monitorokról mi a véleményetek?


2019. nov. 5. 04:31
 1/5 A kérdező kommentje:
A keret 75.000 Ft, esetleg ha nagyon megéri, akkor 100.000 Ft.
2019. nov. 5. 04:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


VA panelest is nézhetsz, a színhűsége nem a legjobb, de vannak 120-144 Hz-es verziók is, azokkal már jól el lehet boldogulni.

2019. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A ghosting mennyire zavaró? Néhány videón elég durva, nem tudom, hogy azok a monitorok hibásak, rossz minőségűek, vagy minden VA monitoron ennyire jelen van?


A legjobb lenne, ha ki tudnám próbálni, de a boltban csak egy világos, élénk videó megy az összesen. Így nem lehet látni se az IPS glow-t, se a ghosting-ot. Teszteket is hiába nézek, az egyik ezt mondja, a másik azt.

2019. nov. 6. 04:19
 4/5 anonim ***** válasza:

LG monitorok tekintetében én még nem tapasztaltam ilyet, illetve többek is samsung vagy lg panelt raknak a sajátjukba.

TN panelnél ghosting nem jellemző, cserébe egy szín kalibrálás ráfér, ott van pl az oázis, aki csinál ilyet

[link]

2019. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! :)
2019. nov. 7. 05:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!