Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet vegyek?

Milyen tápegységet vegyek?

Figyelt kérdés

Tápegység-fronton nemvagyok annyira tájékozott, ezért kérem a segítségeteket.

Egy egy 2070 super és egy ryzen 5 3600 lesz a gépben.

Annyi fontos még, hogy kell 6 és 8 pines Pcie csatlakozó is bele.

Köszi szépen :)



2019. nov. 8. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Bitfenix Formula 550w Gold 80+ 21k (Best buy)

Seasonic focus plus 550w vagy 650w 30-34k

2019. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én Seasonicbol inkább a Primeot ajánlanám. De igazából egy 550-650 watt közötti Gold minősítesű táppal nem járhatsz rosszul amiknek árukeresőn is jók az értékelései.
2019. nov. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Seasonic Focus veszélyes tápegység, kerülendő.

[link]

2019. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Seasonic Focus veszélyes tápegység, kerülendő."

Bizonyos grafikus kártyáknál inkompatibilitási hibák léphetnek fel. Érdemes az ezzel foglalkozó cikkeket is elolvasni, nemcsak a szimpla felsorolásra hagyatkozni:

* [link]

* [link]

* [link]

2019. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MGéza ***** válasza:
100%
Vicces lista. Nem tudom mi alapján húzták le ezeket a legutóbb még ajánlott tápegységeket. Abszolút nem érzem indokoltnak. Ja. A focus plus veszélyes, hirtelen az lett (ajánlottból!!!) majdnem az összes Antec, ezek se tudják már mit firkáljanak össze.
2019. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Veszélyes tápok között Antec HCG?

Gondolom viccnek szánták...

Masterwatt Lite-ban tudjuk nagyon jól hogy a kondik nem első osztályúak de nagyon jó Enhance belseje van.

Hexa-t sem értem feltétlen, nem volt egy ajánlott darab de azért veszélyes sem volt annyira.

EVGA G3-t sem értem, nagyon jó minőségű darab.

Szóval nem biztos hogy megállja a helyét az a lista.

Akkor írták volna fel a listára pl. az EVGA B3-t ami lehalt jó néhány teszten...(ráadásul a gyártó sem tudott rá reagálni)

Kérdésre visszatérve részemről Bitfenix Formula Gold 550W teljesen jó választás.

2019. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Tier D arról szól, hogy jó tápegységek, csak vannak bennük súlyos hibák.


Seasonic Focus PCIe ágában alacsonyan van az OCP, de ott egyébként is pocsék a feszültségszabályzása, tehát magas teljesítményű videokártyák alá én személy szerint nem ajánlom.


Antec HCG is azért van Tier D-ben, mert nem szabad crossloadra használni, egyébként egy jó tápegység.


EVGA G3 pedig szereti kisütni a konfigurációt brownout alatt, tehát nem ajánlott bivalybasznádra vagy bármelyik balkáni falubi ilyennel építeni, ahol nincs normálisan kiépítve az elektromos hálózat.

2019. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor mit ajánlotok? :)
2019. nov. 9. 05:46
 9/9 anonim ***** válasza:

A drága LTT... Az én gépemben pont egy G3 muzsikál. Milyen szar lesz jövő héten azzal szembesülni, hogy az Akyga is lekörözte minőségben. XD


Kérdező, ha nem kell feltétlenül moduláris típus, a Bitfenix Formula 550 több mint elég. Ha lecsatolható kábel elvárás, akkor Super Flower Leadex 550 például, 26-27 ezerbe kerül jelenleg.

2019. nov. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!