Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mi olvadt rá a...

Szerintetek mi olvadt rá a processzorra?

Figyelt kérdés

Ma szedtem szét egy aránylag fiatal másfél éves gépet, és azt vettem észre, hgy a processzoron egy nagyon vékony olvadt műanyag szerű réteg van, ami már a foglalat felé folydogált, mikor megszilárdult. Ez honnan jött? A hűtőből folyt volna rá? Vagy mi olvadt oda egyáltalán ,és mennyire gyakori ez?


ui. nem vagyok egy hivatásos szerelő csak alkalmi Pc összerakó, szóval én még ilyennel nem találkoztam. A szóban forgó proci egy AMD Ryzen 5 2400G volt, gyári Wraith hűtő volt rajta.


2019. nov. 9. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a hűtőpaszta.
2019. nov. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A processzor és a processzorhűtő illesztése sosem tökéletes, ezért mindig be kell kenni a felületet hővezető pasztával, hogy kitöltse a levegőréseket és így a hőátadás maximális legyen. A gyári hűtőket rendszeresen előre bekenik, amit egy fóliával fednek le, hogy összeszerelés előtt ne száradjon rá.
2019. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, de az ennyire le tud olvadni, hogy már majdnem a foglalatba folyik? Vagy csak ez a proci volt nagy terhelés alatt azért olvadt le ennyire? Esetleg gyenge lehet a gyári hűtő hozzá?
2019. nov. 9. 16:13
 4/7 Xhepton ***** válasza:

#3

-az egyértelműen a hővezető paszta más nem is szokott ott folyékony lenni ha csak nem víz hűtésed van

-te gyári hűtővel szoktad overclock-olni a procidat?

2019. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hütő alján a fóliát ott hagyta aki összerakta a gépet. Az rátud olvadni.
2019. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak külön kapható, teljesen folyékony megoldások is, azzal is bekenhette.
2019. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4-es! Nem az enyém a gép, tudom mi az a hűtőpaszta csak én ennél jóval óvatosabban bánok vele, azért furcsállom, hogy ennél a gépnél, ennyire szétfolyt.

Írtam azt is, hogy nem vagyok egy tapasztalt ember, csak hobbigépes, éppen ezért kértem segítséget, mert én még nem láttam hűtőpasztát ennyire szétfolyva. Akkor Ok, gondolom, aki összerakta nem bánt vele túl figyelmesen, és meg is van oldva a "rejtély".

2019. nov. 9. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!