Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj a TN panelekkel?

Mi a baj a TN panelekkel?

Figyelt kérdés

A mai TN panelekre gondolok, amik 50-75.000 Ft-os monitorokban vannak.


Azt tudom, hogy csak szemből lehet normálisan nézni őket és nem olyan szépek a színei, mint egy IPS paneles monitornak, de ezen kívül miért mondják rájuk, hogy rosszak? Írnátok hátrányokat? Van bármilyen elmosódás játék közben? Ghosting?


Mennyibe kerül minimum egy jobb TN panel? Ha fontos a nagyobb felbontás és a gyors válaszidő, akkor érdemes lehet TN paneles monitort venni?



2019. nov. 11. 10:55
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
37%

"hogy csak szemből lehet normálisan nézni őket és nem olyan szépek a színei, mint egy IPS paneles monitornak,"



ez nem bőven elég? használj egy akármilyen mai IPS-t pár napig és SOHA nem leszel hajlandó TN elé ülni.

Ennyi.

Belépőszintű Dell Pro series IPS 2 ms frissítéssel 50.000-ért. Ilyen árak mellet minek kell még TN nem is értem.

2019. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egy linket vagy egy pontos típusnevet tudnál nekem küldeni? Használtál ilyen monitort? IPS glow nem zavaró?
2019. nov. 11. 11:04
 3/21 anonim válasza:

Mondjuk nem ártana használni tudni a guglit, kismillió ilyen monitor van:


best budget IPS monitor gaming és ....

2019. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Árukeresőn 1 db Dell IPS monitort találtam 5 ms alatti válaszidővel. Közel 300.000 Ft-ért.
2019. nov. 11. 11:12
 5/21 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, hogy hetek óta keresgélek, de ami viszonylag olcsó, arról mindig kiderült, hogy nem is 1 ms, nem is annyi Hz, csíkos, csúnya a képe, erős az IPS glow, valami mindig van. Megbízható márkától meg egyszerűen nem találok 100.000 alatt nekem megfelelő monitort. Vagyis olyat, ami nemcsak papíron felel meg, hanem ténylegesen is.
2019. nov. 11. 11:17
 6/21 A kérdező kommentje:
Ilyen monitort keresek: 24", 75+Hz, FHD, 5 ms alatt (nemcsak papíron meg ilyen-olyan trükkökkel), FreeSync, minimális IPS glow, megbízható márka, PWM-free (Flicker-free). Sajnos eddig minden kiszemeltről kiderült valami, ami miatt mégse tűnt jó választásnak, ezért szerettem volna megtudni, hogy miért nem jó egy TN panel.
2019. nov. 11. 11:23
 7/21 Shaddark ***** válasza:

Nincs baj a tn panelle, az ips-hez képes ronda a képe, ennyi.


Mondjuk X-meneknek, szuperhősöknek, hiszékeny embereknek tényleg nem ajánlott mert biztosan sok mutáns képes reagálni 5 ms. alatt egy-egy dologra játék közben, de normális emberek nem fogják észrevenni 1, 5 vagy 10 ms között a különbséget.

F...k hoszabításra viszont tökéletes.

2019. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! F...k hoszabításra nincs szükségem, mivel lány vagyok.


Oké, hogy nincs nagy különbség 1 és 5 ms között, de ehhez még hozzájön több dolog, és a végére egész nagy számok is kijöhetnek. Vezeték nélküli egerem és billentyűzetem van, emiatt is lassabb egy kicsit minden. És ezeket egyéb okok miatt nem tudom lecserélni vezetékesre. Szóval ott kell javítanom a response time-on, ahol tudok.


A Dell-t meg az első válaszoló miatt írtam, mivel nem találtam IPS paneles Dell monitort ami 2 ms és 50.000 Ft-ba kerül.

2019. nov. 11. 12:25
 9/21 anonim ***** válasza:

A válaszidő nem egyenlő az input lag-al.

[link]

[link]

Találtam egy cikket, ami segít majd monitort váklasztani:

[link]

2019. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igen, a gémerek rendszeresen összekeverik a monitorok válaszidejét a késleltetéssel. Ezt a gyártók jól ki is használják marketingcélokra. Továbbá azt is tudnod kell, hogy a válaszidőnél nincs semmilyen szabvány, ami meghatározná, hogy melyik két szín közötti teljes átváltási időt kell mérni, tehát a papírforma önmagában nem jelent semmit, teszteket kéne nézni (amik ritkák).


A válaszidő kizárólag a szellemkép miatt lényeges, mert egy pixel átváltása viszonylag gyorsan történik, azonban a teljes "beégés" sokkal tovább tart. Ezt a maximumot jelezné a válaszidő. A szellemképes IPS monitorok akkor voltak jellemzők, amikor 20-50ms válaszidővel rendelkeztek, ez a korszak már egy ideje lezárult.

2019. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!