Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1151-ES foglalatú alaplapra...

1151-ES foglalatú alaplapra meddig lehet még tervezni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem elértem a határt,kihoztam a konfigomból mindent.Alaplap:Asus B250M-A

CPU:Intel I7-6700 3.40Ghz

RAM:16Gb Hyperix Fury

VGA:Gigabyte Geforce GTX Aourus 1060 6GB


Folyamatosan szoktam költeni a gépre,mert nem akarok egyszerre sokat.De most úgy érzem válaszúthoz érkezek lassan.Meddig tartsam meg ezt a konfigot?Miben tudok még változtatni esetleg?Valamint nem vagyok képbe,hogy mostanság mely foglalatú lapra érdemes tervezni!Mert bizony eszembe jutott az is,hogy építek egy újabb gépet.



2019. nov. 13. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem zártad ki az amd-t, szóval arra érdemes váltani.
2019. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ hogy mire használod ezt a gépet, full hd játékra 60 körüli FPS-hez még egy jó darabig elég lesz. Mivel az Intel nem tudott olyan hatalmas újítást hozni ezért láthatóan az Amd uralkodik a piacon budget verhetetlen árakkal pl 40k Ryzen 5 2600 6 mag 12 szál, nem nagyon tud ebben az árfekvésben jobbat az Intel minthogy csökkenti a régebbi prociai árát.


Csupán 2 %-al jobb papíron a 6700 mint a 3770k-m én ezért nem is cseréltem még gépet mert elegendő FHD-ra. Ebből is látszik h eltelt 3 generáció de olyan nagyot nem hozott az Intel. Az I9 meg erősen túlárazott termék lett.


Mivel nem ismert a célod mit csinálsz a gépen így nehéz válaszolni 6700 nemsokat ér már mióta az amd piacra dobta a Ryzeneket. 45 ezer a használt ára a 6700-nek ez valóságban szerintem 30k és ez csökkenni fog mert nem tudsz rá építeni.


45 ezer és használt holott veszel jobbat és új és csak 40k..


De mivel már megvettem annó, én még használnám amíg nincs vele baj.

2019. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a proci jó lesz még azért pár évig. Még előtte cserélhetsz egy erősebb videokártyára. Nekem egy I7 3770K van GTX 1080 al de a procit csak 1 2 Játékban éreztem kevésnek. Én akkor akarok majd új procira váltani ha kijön az AM5 foglalat szóval 2021 valszeg. Gondolom akkor pár évig megint azon fog maradni az AMD.
2019. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elnézést,nem írtam,hogy full hd-n játszok.

Csakis Intelben gondolkozom,mindig is Intel-em volt,és lesz is:)

Egyszer régen megpróbáltam az AMD-t,na annak a gépnek aztán volt minden baja!Azóta csak Intel!

A videókártya csere már nekem is eszembe jutott:)

2019. nov. 13. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:

3 as vagyok.


Már ne haragudj de ez nagyon rossz hozzállás. Gondold már végig kérlek. Egyszer régen mikor más vezérigazgató valszeg más mérnököket alkalmazva teljesen más architektúrával dolgozott ki egy procit amivel neked 1 !!! rossz tapasztalatod volt az azt jelenti hogy teljesen el kell őket felejteni?? Eleve nem is biztos hogy a proci miatt voltak gondok. Ha még mégis valszeg csak egy rossz chipet fogtál ki. Elég buta dolog lenne emiatt ilyen örök harag módba kapcsolni.


Nekem egyszer volt egy LG telefonom ami nem működött valami jól akkor most ássam el az LG telefonokat örök életre netán az egész céget? Ugyan


Nézd meg akár árukeresőn vagy akár valami külföldi oldalon a rengeteg elégedett Ryzen vásárlót. Egy Intel procin nincs fele annyi 4 5 csillagos értékelés mint a Ryzen 5 2600 on.


A másik meg hogy az nem zavar hogy most pl hogy bukdácsol az Intel? Egyre több sebezhetőséget fedeznek fel amik akár a teljesítményt is csökkenthetik. Lassan 5 éve nem tudnak feljebb lépni a Skylake architektúráról csak azt csiszolgatják és nevezgetik át ellenben 2 évente mégis új foglalat kell. Lassan dupla annyi lesz a fogyasztásuk hasonló teljesítményű Ryzenekkel szemben. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2019. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Világ életemben Intel-es voltam, akkor volt közöm AMD-hez mikor még totál nem értettem hozzá és tesóm Barton-magos AMD-s pc-t kapott. Az nem mostanában volt, akkoriban kb. az egérrel és a billentyűzettel ismerkedtem (talán).

Aztán 2015-ben valami Socket775-ös lim-lomot szereztem, így utólag belegondolva hogy mennyiért vettem átverve érzem magam. Akkoriban sem voltam igazán képben. Majd 2017 év elején még hezitálva ugyan, de megvettem a következő Intel konfigomat, egy G4400 köré építettem 8GB RAM-al, amit szépen lassan bővítgettem (R7 250, majd azóta is RX560). Azért hezitáltam, mert akkoriban terjedt a hír, hogy érkeznek a Ryzen-ek és tarolni fognak mindent is. Mondom csak nem, legjobb esetben is csak pariba kerül az Intel-el, és hát de, végülis beérettek a "jóslatok". Mindegy, én már kiadtam a pénzt rá, próbáltam a tervhez tartani magam, hogy a G4400 csak átmeneti és majd veszek egy i5 7500-at vagy 7600-at. Hát nem, nem úgy jött össze pénzben és csak telt az idő, ami idő alatt egyre jobban beérett az AMD új csodája, így most novemberben úgy döntöttem beújítok egy Ryzen 5 2600-at. Gondolkoztam a 3. generáción, de nekem egyrészt korai a PCIe 4.0, másrészt pedig az alaplap drága hozzájuk (ami natívan támogatja a 3. gent), harmadrészt pedig a 3600 sem egy olcsó modell na, viszont a második generáció ára kegyetlen mértékben zuhant. Mármint 40k-ért, tehát az új generációhoz képest 22 000Ft megtakarításért (most már 37 000) ki ne engedne el +18% teljesítményt? Ennyi spórolás a RAM kit-em árának 66%-át teszi, ami azért marhára nem mindegy.

Szóval igen, váltottam és nem bántam meg. A gépet gyors összeraktam, bekötöttem, bekapcsoltam, feltelepítettem rá mindent és azóta is hasít, sosem volt vele még gondom. Mondjuk az alap hőmérséklet magasabb, mint amit megszoktam, ugyanis míg a G4400-am simán elvolt max 38 fokon bármilyen terhelés mellett gyári hűtővel (25-30 fok terhelés nélkül), addig a 2600 gyári hűtővel szintén alap fordulatszám profilon inkább 50 fok körül érezte magát jól. Van a BIOS-ban egy automatikus feltérképező, ami futtat egy tesztet, megpörgeti a ventiket hogy lássa mikre képesek és ez alapján állít be egy profilt, ha azt használom akkor 43 fok körüli a proci terhelés nélkül. Ha elkezdem nyúzni, akkor pedig 50-60 fok körül mozog valahogy, ami végülis nem vész. Ez az egy mondhatni negatívum van a Ryzen mellett, pedig én speciel többet vártam ettől a gyári hűtőtől. Masszívabb szerkezetnek tűnik, mint az Intel gyári megoldása. Ezt leszámítva viszont tényleg nagyon jó a PC-m, atomstabil, soha egy döccenést nem láttam váltás óta. Igaz, hogy egy RX560 társaságában jelenleg nem sokra megyek, de igencsak 220 000Ft-ba lenne egy jobb táp komolyabb videókártyával, szóval ezt a tervemet így elnapolom.

Azért ha másnak nem is, nekem, mint mondhatni eddig örök Intel user-nek csak hihetsz :)

Egyébként nem maxoltad még ki azt a gépet. 7. generációs Intel még belemegy a lapodba, ha frissíted a BIOS-t. És egy jó tanács: próbáld meg ne folyamatosan újítani a gépedet, hosszú távon nem éri meg.

2019. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot!
2019. nov. 28. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!