Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiszerelhetem a ventilátort,...

Kiszerelhetem a ventilátort, nem lesz a gépnek baja?

Figyelt kérdés
(Bocs a buta kérdésért, de soha nem szereltem semmit a gépemben, valaki egyszer összerakta, működjön, oszt jónapot.) Gépházamban (Zalman Z9) az elülső ventilátor ma bekapcsoláskor elkezdett rettenetesen kattogni, recsegni, kerregni. Legalább két hétig nem tudom szervizbe vinni, addig ki lehetne valahogy iktatni ezt? Kiszerelni, BIOS-ból letiltani, lehúzni az alaplapról? Nem lesz baja a gépnek tőle? Eléggé hideg helyiségben használom, talán nem fog túlmelegedni.

2019. nov. 13. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze nyugodtan ki lehet húzni, ehhez nem kell szervíz se csak követed a kábelét és kihúzod onnan ahová bevan dugva

Itt egy videó h kell kicserélni https://www.youtube.com/watch?v=gEAcbqB4nfY

2019. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a gépednek, ha lehúzod, amíg másikat nem veszel bele. Keresd meg, hogy hova csatlakozik, az alaplapra, vagy a tápra. Egyszerűen húzd le az áramforrásról. Értelemszerűen, ha az alaplapon van akkor a tüskéről, ha a táp valamelyik csatlakozóján van, akkor azt húzd szét. Lehet, hogy a tápról nehezen jön le, de szét fog jönni.
2019. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hypno ***** válasza:

Nyugodtan kiszedheted. Semmi baja nem lesz a gépnek. Lehet hogy még melegedni sem fog jobban mint eddig.


A nagy RGB, meg sokventilátoros divat előtt a gépekben jellemzően egyetlen rendszerhűtő ventilátor volt, mégpedig az I/O panel fölött, hátul. Az termelte ki a meleg levegőt a gépházból...a hideg pedig betalált segítség nélkül is.

2019. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ!
2019. nov. 13. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!