Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a processzor?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy i7 7700-at,vettem hozzá Arctic mx-4 hővezetpasztát is azt mondták ez nagyon jó.

Meg is csináltam mindent ahogy kellett de az asztalon is ilyen 40 fokos a proci és valamikor felugrik 70 fokra 1-2 másodpercig utána vissza 40-re.

Játék közben is egyszer 60 egyszer 80.

Ez normális?

Egy CM 212x hűtő van raja. Eddig egy i5 7500-at használtam és az 60 foknál feljebb nem nagyon ment 100% terhelés mellett sem.



2019. nov. 21. 16:26
 1/3 Gábor_79 ***** válasza:
Úgy látszik normális. Eredetileg mást is akartam írni, de beírtam a keresőbe a hőmérséklettel együtt, hogy megjelenéskor mik voltak az átlag értékek, de tele van a net panasszal ezzel kapcsolatban. "Temperature spikes" - hőmérsékleti kiugrások. Az idő alatt öregedett a processzor kupak alatti hővezető paszta, mert ezt nem forrasztással rögzítik. [link]
2019. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor tehát nem a pasztázás a rossz,hanem a proci ilyen, egyébként rosszul írtam ez nem a sima 7700 hanem a 7700k aminek magasabb az órajele és 91w kell neki (de ez nincs húzva semennyire mert az alaplap miatt nem lehet)


Teszteltem kicsit és az aida szerintem alap állapotban az asztalon ilyen 34-38 fok között változik.

100% terhelés alatt 10 perc után max 74 fokig emelkedett,játékokban 65 és 75 fok között változik.

2019. nov. 21. 18:28
 3/3 A kérdező kommentje:

És igen a "tüskék" valóban vannak, mert 34 fokos és amint megnyitom a googlet felugrik 60 fokra 1 másodpercig majd vissza 35-re.

De akkor ez nem káros neki ugye?

2019. nov. 21. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!