Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert nem megy fel a Windows 10?

Miert nem megy fel a Windows 10?

Figyelt kérdés

Particio valasztas elott illesztoprogram hibat dob.

3 oraja szenvedek vele.

Az alaplap UEFIs (Asrock Z68 Extreme3 Gen3)


Secure Boot bekapcsolva, AHCI bekaocsolva, a pendriveon a legfrissebb Win10 van, GPT/Fat32 vel.

AHCI drivert nem talaltam az Asrock oldalan, helyette biost frissitettem.

Ha MBR minden es ugy telepitenem, AKKOR IS illesztoprogram hibat ir.


Segitsetek legyszives, maskor is volt ilyen problemam de nem emlekszem mi segitett.

(Parancssorba is formaztam GPT re, 3 mrghajto van a ge0ben, ebbol 1 SSD es a SATA_1 be van, a - ba egy HDD.


2019. nov. 22. 14:14
 1/7 anonim válasza:
A windows eredeti oldaláról töltsd le a telepítőt. Ha ugyse akar, akkor írd le, hogy pontosan mit ír ki.
2019. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hianyzik egy adathordozóhoz szukseges illesztoprogram. Ez lehet peldaul egy DVD meghajto. Ez az eleje, tobbit kidobja a google. (Bocsi telefonrol irok) A CSM modot is kikapcsoltam, ugyan az..
2019. nov. 22. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Miután elfogadtad a felhasználási feltételeket, húzd ki a pendriveot majd dugd vissza

Én is jártam így. fél nap kínszenvedés. Egy rendszergazda barátom javasolta, hogy próbáljam meg ezt. Nos...kételkedve néztem rá. De végülis mit veszíthetek, kipróbáltam. Ezután egy kis fejvakarás jött, hogy ez hogy működhetett. Nem jöttem rá. De legalább sikerült a telepítés. Remélem neked is hasznos lesz

2019. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Secure Boot-ot még kikapcsolhatod mint olyat, nem ártanál vele. Hátha ez segít megoldani a problémát.

A rendszert egyébként Rufus-al csináltad? Képfájlt a Windows oldaláról szedted le ( [link] Rufus-ban "GPT-UEFI (nem CSM)" módot választottad, vagy "MBR-(vagy UEFI-CSM)" módot? Érdemes a GPT-t választani az esetedben.

Illetve ha nem számít a tárolókon lévő adat, akkor törölj mindent SSD partíciót (mivel gondolom SSD-re megy a rendszer), így kapsz egy üres particionálatlan helyet. Ezt az üres helyet jelöld ki telepítésnél és a telepítő majd intézi a többit, azaz létrehozza a helyreállítási partíció(kat), EFI-partíciót és a rendszer partíciót, beállítja a partíciós táblát (GPT-re).

Ha ezt így csinálod végig, akkor elméletileg teljesen tiszta telepítést hajtasz végre, márpedig ilyenkor totál 0-ról indulsz és elvileg nem szabadna problémába ütköznöd. Amit még érdemes megjegyezni, hogy telepítést vagy BIOS update-et szigorúan csak hátlapi USB portra kötött pendrive-al csinálunk! Az a biztos, közvetlen csatlakozás, onnan tutira problémamentesen felismeri mindig. Hisz nem akarod, hogy mondjuk egy véletlen gép megbillentéssel kicsússzon az előlapi USB port csatlakozója az alaplapból a BIOS update kellős közepén, ugye? Jó, ez eléggé szürreális példa, de az én esetemben nem feltétlen, mert nekem az előző alaplapomon nagyon silány USB3.0 csatlakozó volt és nagyon lötyögött benne a kábel, a szent lélek tartotta ott konkrétan. Viszont ahogy nézelődtem a neten, okozhatja akár ezt a hibaüzenetet az is, hogy előlapi portról próbálsz telepíteni (már ha arról próbálsz telepíteni). Illetve próbálkozhatnál kisebb méretű pendrive-al is (mondjuk 16GB, 8GB), akár ez is megoldást jelenthet.

2019. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

USB 2.0 portba legyen a pen drive, ne 3.0 -ba.

Bár elvileg a Windows 10 -nek már kezelnie kéne alapból. De sosem lehet tudni.

2019. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hátlapban végeztem a BIOS Update-t, se 2.0 se 3.0 se 3.1 be nem ment, a Secure Boot is ki volt kapcsolva.

Tudjátok mi segített? Egy verzióval régebbi Rufussal megcsináltam GPT-re, és jó lett.. Érdekes.

2019. nov. 22. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, határozottan érdekes. Megjegyzem mindenesetre, hisz sose lehet tudni velem mikor fordul elő ilyesmi.
2019. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!