Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen: DDR4 modulok dual-chann...

Ryzen: DDR4 modulok dual-channelben mennek, honnan tudhatom?

Figyelt kérdés

Ha "adatszélesség 64 bit", "teljes szélesség 64 bit" a moduloknál, (AIDA64 ezt írja) akkor biztos, hogy nem mennek dual channel-ben a modulok? BIOS-ban is be lehet állítani, hogy menjenek dual channel-ben, vagy csak és kizárólag akkor mennek úgy, ha a megfelelő DIMM slot-ba vannak helyezve?

"Javasolt Dimm per csatorna 2" ezt írja még. XMP-t bekapcsoltam, jó Kingston modul, annyin megy mint amennyi rá van írva, ezek a HyperX modulok nem szoktak rosszak lenni elvileg.

Olvastam valahol, hogy alaplapba helyezés határozza meg a dual channel-t, MSI alaplapok esetén hogy van ez?



2019. nov. 23. 13:55
 1/9 MGéza ***** válasza:
Ha négy slotod van akkor az azonos színűekbe kell tenned a két modult. BIOS-ban elvileg a dual channel alapértelmezés, de azért ellenőrizd.
2019. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az alaplapodon 2 memóriafoglalat van, akkor ha 2 memóriát teszel bele jó eséllyel duálban fognak menni. Ha 4 foglalat van, akkor mindig az azonos színűekbe kell tenni a ramokat, hogy duálban menjenek. MSI alaplapokból elég sok van, jó lett volna, ha ideírod a pontos típusát. Egyébként a memóriák behelyezésével az alaplap kézikönyve elég részletesen foglalkozik.
2019. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

MSI B450-A pro a lap.

BIOS-ban milyen néven keressem dual channel-t?

Elnézést még nem szereletem gépet, csak nagyon régen és nem akarom szétszedni mert ugrik a garancia.

2019. nov. 23. 14:17
 4/9 hypno ***** válasza:

#3


Értelemszerűen Dual Channel néven...és az "Information Display panelnél a "Memory" fülön szerintem meg is találod.

2019. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennél a lapnál úgy van a dual chanel,hogy a proci foglalattól legtávolabbi slotba kell tenni(jobb oldaliba) és egyet kihagysz,aztán abba a slotba. Vagyis a procihoz közelebbi üres,aztán ram,üres,megint ram.
2019. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

DIMM A2 és DIMM B2 slot-okban vannak most.

Manual-t többször végigolvastam, hogy a BIOS-ban lenne ilyen opció arra nem utal (vagy csak én nem találtam meg) de BIOS-t is átnézem tüzetesebben. Eddig a nem UEFI-BIOS-okhoz voltam szokva, azok szűkszavúbbak voltak.

2019. nov. 23. 16:00
 7/9 MGéza ***** válasza:
DIMM A1 és A2-ben legyenek.
2019. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik, hogy azt magyarázza a manual, hogy A1, B1, A2 és B2 a két dual csatorna, amelyekbe a párt helyezve dual-ban kellene hogy menjen.
2019. nov. 23. 19:40
 9/9 MGéza ***** válasza:

A legtöbb alaplapon úgy van, hogy minden másodikba kell rakni memót és úgy helyezkednek el a dual channeles slotok. Tehát a két modul között legyen egy szabad slot. Itt viszont a manual szerint a DIMM A1 és A" tartozik egy cannelbe, 28-ik oldal:

[link]

2019. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!