Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AZ elromlott hdd javítható...

AZ elromlott hdd javítható vagy szemét?

Figyelt kérdés

Vagy egy kb 2 éves seagate hdd-m, egyik napról a másikra nem lehetett rá másolni semmit mert azt jelezte hogy maxon terhelve van de közben nem ment rajta semmi. És a sajátgépbe is eltűnt a meghajtó alól a csík ami jelzi meddig van, formázni sem lehet mert azt írja sikertelen.


A hibaelőzményekbe 11ezer !!! hibaüzenet jött erről.


A 153-as hibakód alapján ezt találtam ami nem túl bíztató:

[link]


Javítható egyáltalán egy hdd vagy mehet a szemétbe?



2019. nov. 24. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Kuka.
2019. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha még valamennyire látja, akkor meg lehet próbálni valamit menteni róla. Ha mechanikailag már működni se működik akkor annyi neki. Javítani házilag nem lehet. Egyébként sincs senki aki javítaná (szerintem) mert javítás árából kijönne másik HDD. Adatot menetenek róla jópénzért.
2019. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem volt rajta nagyon semmi szerencsére pár hete átmásoltam rmindent a mások hdd-re mert erre csak letöltöttem dolgokat.

Akkor megy a szemétbe, amúgy is gondolkoztam azon hogy ssd-re kellene váltani.

2019. nov. 24. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:

"Akkor megy a szemétbe"

Azért ne dobd kukába kommunális hulladékként, mert az elektronikai hulladék veszélyes hulladéknak minősül.


Más elektronikai hulladékokkal összegyűjtve (biztos akad a háztartásban) add le valamelyik hulladékudvarban - így újrahasznosításra kerül.

2019. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Természetesen csak költői túlzás volt. Vagy egy dobozom ahol ilyen dolgokat tartok oda rakom bele,és ha sok összegyűlik akkor viszem leadni.
2019. nov. 24. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem javítható cuccok, kuka.
2019. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az mondjuk érdekes hogy ez 1.5 év alatt már megdöglött. A jó öreg WD Green meg már lassan 7 éve bírja gond nélkül.
2019. nov. 24. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem jelent semmit. Nálam a WD 4 TB-os 6 hónapot bírt!
2019. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Néha a termékek a "tervezett elavulásnál" gyorsabban romlanak el. Gondolom általában "gari-idő+1 nap" időtartamra igyekeznek kalibrálni őket.
2019. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az mondjuk érdekes hogy ez 1.5 év alatt már megdöglött. A jó öreg WD Green meg már lassan 7 éve bírja gond nélkül."


Így jártam én is egy kb. 2 éves wincsel 1 Tb. Egyik napról a másikra döglött be .. szinte arra bíztam minden adatot mert az viszonylag új volt a másik 1.5 Tb.-hoz képest ami kb 5-6 éves volt akkor (ez volt vagy 2 éve) az 1.5ös még mindíg jól műxik (persze 50%os már szegény de még robog)

Tök mindegy milyen márka! Ami 100%, hogy ezekbe nem lehet megbízni! Ha több helyre van szétszorva a fontos adat akkor lehetsz biztos..és még van olyan, hogy akkor sem..😆

2019. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!