Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért gáz, ha egy PC-be nem...

Miért gáz, ha egy PC-be nem rakok videokártyát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy számítógépet összerakni. Nem vagyok egy computerzseni. Van pár "kocka" ismerősöm, akik ehhez jobban értenek mint én. Említettem nekik, hogy mire kell nekem egy gép, és hogy nem tennék bele dedikált vga-t.


Ők kis híján fel voltak háborodva, hogy "Há hülye vagy, egy jó vidikártya nélkül egy gép sza.rt sem ér!" - típusú megjegyzéseket kaptam. Mert, hogy leveszi a terhelést a prociról ha videót nézek... stb.

Ezt én tudom, viszont én abszolút nem játszok a gépen. Most ha teszem azt megszeretnék nézni egy full hd-s filmet, vagy egy youtube videót, ahhoz nehogy már ne legyen elég egy alaplapi videokártya. (Gondolom én, aztán nyugodtan ki lehet javítani, ha tévedek).

Én VGA helyett, inkább fullos hangkártyát szeretnék beletenni, mert szeretek minőségben zenét hallgatni és filmet nézni. Na erre is az ismerősök/haverok azt mondták, hogy felesleges külön hangkártyát vásárolni, mert elég az alaplapi hangkártya, és inkább jobb hangszóróra ruházzak be.


Jobb hangszórót szeretnék, de nehogy már egy külön dedikált hangkártya ne tudjon jobb hangzásbeli különbséget produkálni, mint egy integrált alaplapi hangkártya.


Fórumokon is olvastam több helyen, hogy kell a jó vga így-úgy. Akkor is ha nem gamer az ember. Most ez hogy van akkor? (A régebbi pc-mben sem volt külön videokártya, még is ment)



2019. nov. 26. 18:56
1 2
 1/12 MGéza ***** válasza:
Nem vagy hülye. Bár én a fullos hangkártyának megfelelő külső hangrendszer nélkül szintén nincs értelme. Ha nem gamerkodsz, akkor akármilyen kártya teljesen felesleges neked.
2019. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hypno ***** válasza:
0%

Most mi a kérdés?


Nem akarsz dedikált, nem teszel bele.

Az enyémben sincs. Sőt nagy böszme táp sincs, csak egy 160 W-os Pico PSU.


Dedikált hangkártyát akarsz? Nosza. A te pénzed, a te döntésed.


Nem mindegy ki mit mond?

2019. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Má már mindegyik videókártya le tud játszani egy fullhd filmet. Ha nem játszol vagy dolgozol grafikus programokkal, és nem akarsz bitcoint bányászni akkor felesleges drága kártyára költeni. Majd ha mégis kell, akkor jobbat veszel később, mint most tudnál.
2019. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Alaplapba integrált VGA már jó ideje nincsen. CPU-ba integrált grafikus meghajtók vannak.

Szóval ennek tudatában válassz processzort. Ugyanis vannak processzorok amikben van grafikus gyorsító, van amiben nincs.

Ha olyat veszel amiben nincsen, akkor hiába fogod rádugni az alaplapodra a monitort, nem lesz képed.

2019. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Mi az, hogy nem teszel bele MINIMUM egy ilyen vga-t????!!!

[link]

Há' bu-zi vagy??!!!

Dedikált hangkártya köll???!!!! Mindek a zenehallgatáshoz olyan hű de milyen cuccos???!!! Bőven elég ez! [link]

Oszt' itt van hangszóró hozzájja!

[link]


Ennyi brádör!

2019. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Alaplapba integrált VGA már jó ideje nincsen. CPU-ba integrált grafikus meghajtók vannak.


Szóval ennek tudatában válassz processzort. Ugyanis vannak processzorok amikben van grafikus gyorsító, van amiben nincs."


Tyű, ezt most jó hogy írtad! ugye nekem ilyen ezeréves PC-m van jelenleg. Aminek az alaplapján van integrált VGA. :)

Hát ezt nem tudtam, hogy így megy ez. Szóval akkor a processzorban kell lennie. Most néztem pár procit. Akkor a grafikus mag, az a grafikus gyorsító? (Ahol nézem ott, grafikus magnak írják)

2019. nov. 26. 19:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyémben még hangkártya is van, ami ma már végképp ritka dolog, mégis azt mondom, hogy nem te vagy a hülye, hanem a kocka ismerőseid. A PC-ben az a poén, hogy igényeknek megfelelően lehet összeválogatni az alkatrészeket. Mivel nincs igényed játékra, fölösleges a videokártya.
2019. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A videókártya igazából csak a gamereknek kell. Ostoba gamer felfogás, hogy muszáj alapból egy fullos vga egy pc-be. Játékon kívül pedig olyanoknak kell még erős vga, akik 3D modelleznek és/vagy nagyon komoly grafikai programokkal dolgoznak. Általános, irodai, multimédiás felhasználásra az igazat megvallva totál fölösleges egy külön vga kártya.


Igényesebb zenehallgatásra pedig kell egy jó hangkártya. Nekem egy iMac-em van benne egy Radeon Pro 555-es vga-val. Arra jó, hogy bekapcsolja a 4k-s kijelzőt. Aztán kb. ennyi. Nem tudom, hogy egy ilyen kártya mennyire lenne jó játékra (szerintem semennyire). De nem is érdekel mert nem játszok amúgy sem. 4k-s filmet gond nélkül nézek rajta, aztán nekem ennyi elég is, ami a grafikai tudást illeti.


Viszont nekem is van külön külső hangkártyám hozzá ,amiben DAC is van. (pedig az apple gépekben alapból jó hangtechnika, nem véletlenül szokták zenészek is használni).


Ahogyan az előttem lévő válaszoló is írta, egy PC-t úgy raksz össze ahogyan te szeretnél, a Te igényeidhez megfelelően. Csak a begyöpösödött, csőlátású gamereknek a perverziója a vga kártya. Az, hogy ők arra maszturbálnak, neked nem muszáj.

2019. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MGéza ***** válasza:

Pont akkora hülyeség amikor 1000W-s gold tápegységet tesznek az akármilyen kártya mellé mert akkor nem is géjmer ha az nincs benne :)

Szóval a lényegre visszakanyarodva:

A processzorba integrált gpu-k ma már képesek lejátszani akár a 4k tartalmakat is, arra kell ügyelni hogy Intel esetén ne "F" jelűt vegyél, illetve Ryzen esetében pedig csak a G szériásokban van integrált videovezérlő.

2019. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Akkor a grafikus mag, az a grafikus gyorsító? (Ahol nézem ott, grafikus magnak írják)"


Igen.

AMD-nél és Intel-nél is jelölve vannak azok a CPU-k amik rendelkeznek integrált GPU-val

Egyébként nekem a nagy gépemben alapból olyan processzor van, amiben nincs GPU mag. Minek adjak ki plusz pénzt egy GPU-val rendelkező processzorért, ha amúgy az soha a büdös életben nem lesz használva. Ott van a nagy teljesítményű dedikált VGA.

De a te estedben meg pont fordítva van.


Van egy másik gépem amiben egy i5 8600K van, ebben ugye benne van a grafikus gyorsító - UHD Graphics 630 a neve.

Ezzel pl. sok mai játék simán megy 30-40 FPS-el low grafikán. Támogatja a 4K-t is.

Unokaöcsém szokott rajta fosnájtozni, stabil 50 FPS-el. Régebbi játékoknál meg simán megvan a 60-100 FPS.

2019. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!