Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép befagy?

Számítógép befagy?

Figyelt kérdés
Használom a pc-t és teljesen random előjön a nemrég újan vásárolt videokártyámnál hogy beakad a hang a kép elfeketül és "no signal"-t ír a monitor. csak a reset oldja meg a problémát. teszteltem már AIDA64-el teljes terhelést a PC-re, negyed órán át futott és semmi nem történt így hát leállítottam. mi lehet a gond? Táp esetleg nem elég? XFX RX 580 8GB kártyáról van szó amihez 550W az ajánlott táp feszültség enyém viszont 500-as , lehet az? De ennek korrigálásaképp mivel előző videokártyámnak 500W is elég volt , annyi %-al lejjebb állítottam az áramfelvétel limitet (fogyasztást) AMD Wattman-ben és még mindig produkálja a dolgot.. a konfig: [link] (ramból 2 ilyen van azaz 2x8) [link]

2019. nov. 27. 00:00
 1/5 A kérdező kommentje:
ahogy olvasgatok neten lehet ez valamiféle driver probléma... ami azért elég gáz 50+ ezer forintért cserébe... WHQL 19.9.2 ...
2019. nov. 27. 01:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Oké, hogy 500W-os a táp, na de milyen ?

Ezt az áramfelvételi limitet meg felejtsd el, baromság.

Ja, és persze frissítsd a vga drivert úgy, hogy az előzőt távolítsd el teljesen DDU-val!

2019. nov. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Linkeltem milyen táp és előző természetesen el lett távolítva uninstallerével mielőtt új kártyát beszereltem és lefrissítettem.
2019. nov. 27. 04:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a negyed órányi stres test annyi, mintha nem is csinálnál semmit. Menjen egy egész délelőttön át, aztán meglátjuk!
2019. nov. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
olvasgattam fórumokat, sokak szerint semmi értelme nyúzni a gépet sok órán keresztül. meg aztán nekem ssd az egyik meghajtóm így azt nyilván nem fogom engedélyezni hogy terhelje, azzal meg máris kiesik egy áramforrást igénylő hardver. Sőt 2 mert Hdd is van mellette külön beállításra pedig nem tudok opciót. az áramfelvételi limit mért hülyeség? Egészen -50-től +50%-ig lehet állítani, csak nem értelmetlen vacak csúszkát rakott az AMD a driver keretprogramjukba..
2019. nov. 27. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!