Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvme ssd-re kell valami hűtőt...

Nvme ssd-re kell valami hűtőt rakni?

Figyelt kérdés

Néztem teszteket arról az ssd-ről amit megrendeltem (samsung 970 evo plus 1tb) és szörnyülködve láttam hogy használat közben ilyen 80 fokos volt :O

Ez normális? Nem lesz baja tőle? Vagy venni kell rá valami hűtőbordát?

Miért nem adnak hozzá alapból?



2019. nov. 27. 11:37
 1/6 hypno ***** válasza:

Ha baj lenne belőle, gyárilag raknának rá hűtőbordát, mert viszonylag rossz üzlet, ha az eladott termékek felét garanciában ki kell cserélni megsülés miatt.


Mindazonáltal ha van hely, semmiképpen nem árt a hőleadó felület növelése.

2019. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor lehet beszerzek majd egy ilyen rárakható bordát hogy ne gyulladjon már fel a gép tőle. A proci és a vga sokszor a 65 fokot sem éri el erre az ssd meg nyomja majd a meleget.


Egyébkét néztem a gyártói oldalon a leírást és 0-70 fok között van neki az üzemi hőmérsékletes szóval akkor normális valamilyen szintem hogy ilyen meleg.

2019. nov. 27. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Drágább alaplapoknál adnak hozzá való hűtőbordát. Nem tudom, hogy lesz-e tőle baja, de biztos nem a legjobb a 80 fok.
2019. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shaddark ***** válasza:

A samsung oldalán lévő 970 EVO Plus Datasheet szerint 70C-ig szabad melegednie, nem kellene tovább.

[link]


Ez a 80 ha ilyen "kézrátételes" érték akkor rendben van, 70 lesz az a 80 :)

2019. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyorsabbakra kell.

Amúgy 70 fok felett ugrik a gari..

2019. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én csak tesztekből láttam hogy addig melegszik.

Nem tudom mennyire volt igaz.

2019. nov. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!