Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel I5 9400F vagy Ryzen 5 2600?

Intel I5 9400F vagy Ryzen 5 2600?

Figyelt kérdés
Melyik lenne a jobb választás? Csak CS:GO-hoz. elég lenne egy h310-es lap is az I5-höz? Mintha tesztekben az Intel egy kicsit több fps-t ért volna el, gondolom az 1 mag teljesítménye jobb lehet.
2019. nov. 28. 19:44
 1/7 anonim válasza:

Oké először is a 2600X is olcsóbb mint a 9400F.

A 2600 10ezerrel olcsóbb mint a 9400F.

Csak ez legyen tiszta mielőtt tovább megyünk.


Igen, a 9400F-nek jobb az 1 magos teljesítménye.

Jelenleg a játékok 90%-a 4 magot használ 4 szálon. Jelenleg. Így bizony pár fps-el több lesz intel esetén.


3-5év múlva az akkori játékok esetén már lehet változni fog a dolog. De amúgy sem fair összehasonlítás a 2 proci, akkor már inkább 2600X-el hasonltísd össze.


H310 lap: Belemegy, menni fog, jó lesz, csak nagyon spórolós választás. Tudod mihez tudnám hasonlítani? Amikor valakinek drága kocsija van de téli gumira nem futja :D

2019. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Illetve kimaradt: A 9400F szorzózáras proci, Ryzen esetében ilyen nincs, ergo tudod húzni. Persze az emberek 95%-a amúgy sem teszi tudás hiányában, lehet neked sem számít. Nekem azért számít mert undervoltolni is lehet, és én minden procimat, legyen intel vagy amd, ha lehet undervoltolva használom :)
2019. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 [link]

A kevesebb mag magasabb órajelen lehet, hogy növeli az átlag fpst, viszont cpu intenzív pillanatokban rendkívül beszaggat (jellemzően akkor, amikor számít), ahogy a linkelt videóban látszik, hogy az intel megoldása 1% low-ban mennyire lemarad. Ezért összességében a Ryzen 5 2600 mindig jobb, de a Ryzen 5 1600 éri meg a legjobban.

2019. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Persze ezt vágom, sőt ahogy fentebb leírtam, ha majd a játékok nem 4 mag 4 szálat használnak majd, akkor akkora fordulás lesz hogy az emberek csak néznek majd :D
2019. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, ez szép meg jó, csak épp kihagytátok a lényeget. "Csak CS:GO-hoz." A kérdezőt egyáltalán nem érdekli hogy hogy fog játszani a jövőre megjelenő játékokkal, egy 7 éves játékkal játszik ma, és valószínűleg jövőre, meg utána is. CS:GO egyetlen szálat használ, teljesen mindegy hogy fut a bfv, vagy akármelyik másik modern játék. 4 mag felett egyáltalán nem skálázódik, az a 4 mag is csak azért "kell" hogy a háttérfolyamatok ne vegyenek el erőforrást a játéktól. A két proci között nincs égbekiáltó különbség, de 9400f egy hajszállal jobban teljesít mint a 2600x - kb annyival gyorsabb itt mint amennyivel drágább. Ha nem csak a játékot futtatod(böngésző, film, zene, és így tovább) akkor a ryzen jobb választás ebben a helyzetben, ha csak a játékot akkor egy kevés plusz teljesítményt még ki tudsz sajtolni a 9400 ból.
2019. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 ezerrel drágább az I5 ahol néztem, h310-es lap azért mert nem húznám semmi.
2019. nov. 28. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem követem nyomon követném a CSGO fejlesztését, de a játék híresen jobban teljesített Intel procikon mikor utoljára láttam CPU benchmarkolva, sokkal jobban mint az órajel különbségből adódnia kéne. A videó vége fele százalékosan is ott van a különbség, más csatornák akár ki is veszik az ilyen kakukktojás eredményeket. Persze a harmadik Ryzen generációnál ez már nem probléma, csak az első kettőnél.

[link]

[link]

2019. nov. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!